آکاایران: از لحاظ روانشناسی بهتر است والدین روزانه حداقل بمدت هشت ساعت در کنار فرزندشان بمانند و در کنار آنان باشند این امر تاثیرات بسیاری بر روند رشد روحی و جسمی فرزندشان می گذارد!

غلام عباس ملازاده گفت: الگوسازی یکی از مهمترین اتفاقی که باید در تربیت فرزندان شکل گیرد.

وی افزود: قطعا پدر و مادر طرح واره هایی مبنی بر اینکه بچه ها چه رفتاری دارا باشند در ذهن خود دارند و چه بسا که این طرح واره ها از عوامل ایجاد انگیزه و ادامه زندگی یک زن و شوهر است.

این روانشناس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: از آنجایی که فرزندان بخش مهمی از زندگی خود را جدای از پدر و مادر می گذرانند و از محیط مهدکودک الگو می گیرند ممکن است والدین به انتظارات درونی خود نرسند نوع و رفتارهای کودکان به والدین آسیب وارد کند تا جایی که ممکن است موجب اختلاف پدر و مادر نیز شود.

وی افزود: سپردن فرزندان به غیر از منزل سبب می شود فرزندان آن الگوگیری که باید از والدین دارا باشند نخواهند داشت و این یک آسیب است.

ملازاده اظهار کرد: برای اینکه فرزندان در محیط تربیتی غیر از خانواده آسیب کمتری ببینند باید یک تیمی مشتمل بر روانشناس، کارشناس تغذیه، مددکار و کارکنان مجرب در محیط های مهد کودک حضور داشته باشد تا کودکان را در مسیر صحیح تربیت هدایت کنند.

وی افزود: والدین نباید مسائل مربوط به کار را وارد خانه کنند و باید تا جای امکان ارتباط تنگاتنگی با فرزندان دارا باشند و نیازهایی مربوط به رشد بچه ها را برطرف کنند.

این روانشناس گفت: برای رشد متعادل فرزندان مادر باید حداقل یک سوم روز را برای فرزندان وقت بگذارد اما اگر پدر خانواده وقت کمتری بگذارد آسیب خاصی برای فرزندان به وجود نمی آید.

(ایسنا)

.

منبع : hidoctor.ir