آکاایران: کاهش درد واکسن کودکان + کاهش درد واکسن نوزادان

آکاایران: کاهش درد واکسن کودکان

درد واکسن زدن در نوزاد باعث بروز درد می شود و روشهای زیادی برای کاهش درد واکسن کودکان وجود دارد. اگر به دنبال راهی برای کاهش درد واکسن نوزادان هستید در ادامه بهترین روشهای کاهش درد واکسن کودکان را شرح خواهیم داد.

بعد از تولد نوزاد، همه والدین از برنامه های ایمن سازی برای فرزندانشان استفاده می کنند و واکسیناسیون نیز یک بخش اجتناب ناپذیر از این برنامه است. بچه ها معمولاً از واکسن زدن وحشت دارند و بی قراری می کنند. برای کاهش درد واکسن کودکان با اینکه قرار است این مشکل در آینده حل شود اما در حال حاضر و به عنوان پدر و مادر برای آرام کردن فرزندمان چه کاری از دستمان برمی آید؟

مطالعات اخیر نشان می دهند میزان درد و اضطرابی که یک کودک پیش دبستانی در طول واکسیناسیون با آن مواجه می شود به مقدار زیادی به نحوه برخورد والدین قبل و در هنگام واکسیناسیون مربوط می شود! این گزارش از میان ۵۵۰ کودک پیش دبستانی و سنین پایین تر از آن به دست آمده است.

کاهش درد واکسن نوزادان

جالب است بدانید که کودکان پیش دبستانی که شکایت بیشتری از درد واکسن داشتند همان هایی نبودند که پیش از این یعنی در سال های پایین تر بیشترین تجربه درد را داشتند. محققان متوجه شدند کسانی که بیشتر منجر به تلقین درد در کودک می شود والدین هستند و از نحوه تسکین دادن یک کودک ۱۲ ماهه توسط والدینش، میزان دردی را که همان کودک ۴ سال بعد تحمل خواهد کرد، پیش بینی کردند.

 

کاهش درد واکسن با تصدیق کودکان

کاهش درد واکسن با نزدیک ماندن به کودکان

باید در کنار فرزندتان باشید. در حقیقت زمانی که مضطرب هستیم شدیداً به کسی نیاز داریم که در کنارمان باشد. ما در چنین مواقعی نیاز داریم که نزدیک کسانی باشیم که به ما احساس آرامش و امنیت می دهند.

کاهش درد واکسن با شیر دادن به کودکان

بگذارید از شیر شما تغذیه کند. شیر دادن یک راهکار خارق العاده برای کم کردن درد است.

کاهش درد واکسن با پرت کردن حواس نوزادان

پرت کردن حواس کودک البته در زمان مناسب خیلی کمک کننده است. اینکه بخواهید درست در زمان تزریق واکسن این کار را انجام دهید، انتخاب درستی نیست چون در این لحظه کودک برای اینکه آن صحنه را نبیند محکم چشم هایش را می بندد، در عوض درست زمانی که تزریق تمام شد و چشم هایش را باز کرد بهترین فرصت برای پرت کردن حواسش است؛ مثلاً تلفن همراهتان را به او دهید تا با آن بازی کند و یا اینکه باهم از پنجره بیرون را نگاه کنید تا حواسش را به چیزهای بیرون پرت شود.

کاهش درد واکسن کودکان + کاهش درد واکسن نوزادانکاهش درد واکسن کودکان + کاهش درد واکسن نوزادان

راههای کاهش درد واکسن نوزادان

بهترین روش برای کاهش درد واکسن کودکان

وقتی فرایند تزریق به اتمام رسید برای آرام کردن فرزندتان بیش ازاندازه با گفتن جمله «دیگر تمام شد، دیگر تمام شد، دیگر تمام شد» تلاش غیرمعمول نکنید. این کار بیشتر استرس و اضطراب با خودش به همراه دارد. یک بار گفتنش کفایت می کند.

کاهش درد واکسن با انتقاد نکردن از نوزادان

جملات انتقادی مثل «مرد گنده که گریه نمی کند» یا «خواهرت اندازه تو بود اصلاً گریه نمی کرد» و امثال این ها را به کار نبرید. این جملات نه تنها کارساز نیستند، بلکه درد ناشی از تزریق را نیز تشدید می کنند.

علاوه بر مدیریت احساسات و رفتارتان در این شرایط، می توانید از مسئول تزریق بخواهید با تائید پزشک، کاهش درد واکسن کودکان از بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده کند. پماد بی حسی که ۴۵ دقیقه قبل از تزریق بر روی موضع قرارگرفته باشد، قطعاً می تواند خیلی کمک کند.

اما احتمالاً مهم ترین و شاید سخت ترین نکته ای که باید رعایت شود این است که احساسات و اضطراب خودتان را جلوی فرزندتان در مطب دکتر کنترل کنید. بسیار مهم است والدینی که خودشان فوبیا یا ترس شدید از تزریق دارند جلوی ترس خودشان را بگیرند. کاهش درد واکسن نوزادان فرزندتان زمانی که شما در کنارش هستید، می تواند اضطرابتان را از ضربان قلبتان متوجه شود و خودش مضطرب شود. آرامش خودتان را حفظ کنید و چند نفس عمیق بکشید؛ با این کار این تجربه هم برای خودتان و هم برای فرزندتان راحت تر خواهد بود.

کاهش درد واکسن کودکان + کاهش درد واکسن نوزادان

.

منبع : samatak.com