آکاایران: اگر می خواهید کودک باهوش داشته باشید این کارها را انجام دهید

آکاایران: اگر می خواهید کودک باهوش داشته باشید این کارها را انجام دهید


داشتن کودک باهوش یکی از آرزوهای همه مادران در دوران بارداری است. بهتر است بدانید تغذیه دوران بارداری تاثیر مستقیم بر هوش کودک دارد. در این مقاله غذاهایی را معرفی می کنیم که به افزایش هوش کودک کمک می کنند.

تغذیه مناسب برای داشتن کودک باهوش

 داشتن کودک باهوش یکی ازخواسته های مادران بارداراست که با چند روش آسان می توانند به این مهم دست یابند. برای داشتن کودک باهوش کافی است از دوران بارداری به فکر باشید.

برای داشتن کودک باهوش میوه و سبزی مصرف کنید

از مصرف میوه و سبزی تازه غافل نشوید. این مواد خوراکی که سرشار از ویتامین های مفید است، سلامت مادر و جنین را تضمین می کند و دریافت همین ویتامین ها، باعث افزایش هوش کودک می شود.

برای داشتن کودک باهوش کمتر حرص بخورید

برای داشتن کودک باهوش مراقب دندان هایتان باشید

 داشتن کودک باهوش

مشکلات و بیماری های مربوط به دهان و دندان از جمله عواملی است که روی نوزاد تاثیر مستقیم می گذارد. همچنین سیگار کشیدن از جمله مواردی است که تاثیرات مخربی بر مغز کودک خواهد گذاشت.

برای داشتن کودک باهوش از مصرف شکر بپرهیزید

شکر از جمله مواد غذایی است که سبب ایجاد تاثیرات مخرب بر ذهن کودک می شود. همچنین سبب برهم خوردن تعادل انسولین بدن می شود؛ پس اگر به دنبال داشتن فرزندانی باهوش هستید، مصرف شکر را کم کنید.

برای داشتن کودک باهوش رژیم غذایی مناسب داشته باشید

نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهد که ترکیبات موجود در تخم مرغ به رشد سلول های مغزی جنین کمک می کند و سبب می شود فرزندتان باهوش تر شود البته ماهی هم از جمله مواد غذایی است که تاثیر مثبتی بر مغز فرزندتان خواهد گذاشت.


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir

Save
.

منبع : seemorgh.com