آکاایران: متخصصان کودکان اعتقاد دارند که همه کودکان بالای شش ماه سن باید برضد بیماری آنفلوانزا واکسینه شوند. کانون متخصصین بچه های امریکا می گوید برای واکسیناسیون بچه ها پس از شش ماهگی باید دو  دفعه واکسن تزریق شود تا واکسن تاثیر بگذارد.

آنها همچنین می گویند در سنین 8-2 سالگی در صورت در دسترس بودن واکسن بصورت اسپری بینی بهتر است بجای تزریق از این روش استفاده گردد. تاثیر این نوع واکسن در این سنین بیشتر از واکسن تزریقی است.

در این دستورالعمل که در مجله Pediatrics به چاپ رسیده است ذکر شده که واکسیناسیون برعلیه آنفلوانزا باید در اولین زمانی که در هر سال واکسن در دسترس قرار می گیرد انجام شود.

سال قبل صد کودک در ایالات متحده براثر ابتلا به انفلوانزا جان خود را از دست داده اند. نیمی از این کودکان قبل از مبتلا شدن به انفلوانزا کاملا سالم بوده و سابقه هیچ بیماری دیگری را نداشته اند و نود درصد این اطفال در سالی که فوت کرده اند واکسن را دریافت نکرده بودند.

واکسن آنفلوانزا باید هر سال تزریق شود نه تنها به علت اینکه ویروس انفلوانزا هر سال تغییر می کند بلکه این حقیقت که میزان آنتی بادی های ضد این بیماری که در بدن فرد واکسینه شده وجود دارد بعد از گذشت 12-6 نصف می شود. تمام مادران باردار و هر کسی که با نوزادان در تماس است هم باید واکسن آنفلوانزا دریافت کند.

پزشکان می گویند هر کسی باید واکسن آنفلوانزا دریافت کند مگر منعی از جهت پزشکی داشته باشد.

.

منبع : hidoctor.ir