آکاایران: برخی سخنان و گفته ها در مورد پول و امور مالی و اقتصادی وجود دارند که درمورد آنان نباید به فرزندتان چیزی بگویید که در ادامه مطلب بیشتر به آن می پردازیم،با ما همراه باشید

یاد دادن به کودک برای این که پولش را جمع کند، کار سختی نیست. آنچه سخت است آموزش برقراری تعادل میان خرج و ذخیره کردن آن است. اگر شما تمام پول تان را ذخیره کنید، لذت زندگی را از یاد خواهید برد. شما باید به کودکتان یاد دهید که پول اش را ذخیره و به همان نسبت از خرج کردن آن لذت ببرد.

پول می تواند تو را به آرزوهایت برساند
بله درست است، چیزهایی زیادی را می توان با پول خرید اما چیزهای زیادی هم وجود دارند که با پول به دست نمی آیند مانند وقار، احترام، عشق، شادی، دوست و عزت نفس.
قدرت دست ثروتمندان است
این مورد نیازی به آموزش ندارد، کودکتان با کمی دقت در اطراف اش آن را درک خواهد کرد. آیا شما برای خرید چیزی از همسرتان پول یا اجازه می گیرید؟ همین باعث می شود که او فکر کند هر کسی پول بیشتری دارد، قدرتمندتر است. سعی کنید به کودکتان نشان دهید که هیچ فردی در خانواده به خاطر پول، قدرت و کنترل بیشتری ندارد.
راههای زیادی برای مدیریت مالی وجود دارد
یکی از بهترین چیزها در مورد پول این است که راههای بسیاری برای افزایش آن وجود دارد. راههای زیادی برای کار کردن، پول در آوردن، ذخیره کردن… و شما با توجه به شخصیت و توانایی هایتان می توانید آن را مدیریت کنید. شما باید راههای گوناگون را به او نشان دهید تا خود بتواند بهترین راه را انتخاب کند.
تنها قانونی که هر کسی باید درباره پول بداند این است که برای پولدار شدن باید از آنچه در می آوریم، کمتر خرج کنیم.
.

منبع : hidoctor.ir