آکاایران:  

برخی اطفال مدام عرق می کنند و تعریق زیاد و غیر معمولی دارند تا چه حد درباره این موضوع نگران نباشیم؟

بهناز فلک الافلاکی ، اظهار کرد: بسیاری از والدین نسبت به پوشش بیش از حد نیاز نوزادان اقدام می کنند که این روند به نوبه خود موجب از دست رفتن آب بدن آنان می شود که نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت. علاوه بر آن والدین با وجود پوشش زیاد نوزاد را در کنار وسایل گرمازا قرار می دهند که این اقدام نیز با توجه به شرایط محیطی به کم آبی بدن منجر شده و در نهایت سنگ سازی را افزایش می دهد.

وی با اشاره به این مطلب، افزود: برای سنگ های کلیه با توجه به نوع سنگ و جنس آن درمان های خاصی اعمال می شود، لذا گاهی برخی افراد که مبتلا به سنگ کلیه هستند داروهای تجویز شده برای خود را به دیگران نیز پیشنهاد می کنند. این در حالیست که سنگ های کلیه در بزرگسالان و کودکان تفاوت هایی دارد که بر اساس نوع آن درمان های لازم اعمال می شود.

این فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان تصریح کرد: غلظت بالای املاح و وجود شرایط مناسب از عوامل مهم سنگ سازی در کودکان است. همچنین کودکان در مقایسه با بزرگسالان فعالیت و جنب و جوش بیشتری دارند و آب کمتری را مصرف می کنند که توجه والدین به این موضوع مهم بسیار ضروری است؛ چرا که می تواند تبعاتی را به دنبال داشته باشد. به همین جهت والدین نباید از این نکته غافل شوند

ایسنا

.

منبع : hidoctor.ir