آکاایران: تک فرزندان اغلب ضعیف هستند!

آکاایران: کودکانی که تک فرزند هستند نسبت به دیگر کودکان سیستم ایمنی ضعیف تری دارند و آسیب پذیرترند بدن آن ها نسبت به دیگر همسالانشان حساس تر است ون دوران کودکی شان را به تنهایی سپری کرده اند ،با استرس بیشتری همراه بوده اند!

سیما فردوسی روانشناس با اشاره به اثرات منفی تنهایی افراد در دوران کودکی گفت: چگونگی دوران کودکی افراد، اثرات بسزایی در شرایط روحی و جسمی افراد در بزرگسالی دارد و اکثر افرادی که دوران کودکیشان اغلب اوقات در تنهایی سپری شده است دچار برخی از اختلالات روحی هستند علاوه بر اینکه اینگونه افراد احتمالا از نظر حجمی دچار ضعف سیستم ایمنی بدن نیز هستند.
وی در ادامه افزود: بر خلاف کودکان تنها، کودکانی که دوران رشد خود را در جمع دوستان و هم سن و سالان خود می گذرانند علاوه بر انجام بازی های مختلف و شاد بودن ، بسیاری از احساسات خود را با هم شریک می شوند، مانند: احساس ترس، غم و  استرس که این خود باعث می شود تا بار احساسات منفی کمتری را متحمل شوند و لحظات دشوار را راحتر بگذرانند.
دکتر فردوسی با اشاره به تک فرزندی زوجین و شاغل بودن هر دو والد ، افزود: اکثر کودکان امروزی دوران کودکی و رشد خود را بیشتر در تنهایی سپری می کنند، و زنگ خطری است تا والدین مسئولان مربوط به این امر توجه بیشتری کنند تا از پیامدهای منفی آن پیشگیری شود.
وی خاطر نشان کرد: شناسایی این کودکان توسط معلمان و مربیان مهد و آموزشگاها و معرفی آنها به مسئولان و مشاوران مراکز آموزشی می تواندقدم اول برای کمک به این افراد باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع : hidoctor.ir