آکاایران: بررسی انواع عفونت های قارچی در نوزادان

آکاایران: بررسی انواع عفونت های قارچی در نوزادان

نوزادان در دوره ی زندگی یک ماهه ای که به دوران نوزادی شهرت دارد با انواع بیماری ها روبه رو میشوند. نمونه ای از این بیماری ها در ارتباط با عفونت های قارچی می باشد. عفونت هایی که تحت عنوان عفونت های قارچی از آن یاد می شود در اکثر موارد به دلیل ورود یک عامل عفونی به نام قارچ نیز در بدن به وجود می آید. قارچ ها برای رشد نیاز دارند تا محیطی گرم و مرطوب را تجربه کنند ، از این رو هرجایی از بدن نوزاد که دارای گرما و رطوبت باشد می تواند به یک محیط برای رشد تبدیل شود.

انواع مختلفی از عفونت های قارچی وجود دارند. شاید یکی از تأثیرگذارترین موارد این عفونت ها در ارتباط با کچلی در ناحیه ی سر نوزاد باشد. معمولا کچل شدن سر و از بین رفتن موها به صورت نقطه ای در قسمتی از سر می تواند به یکی از عوامل نازیبایی در نوزاد شما تبدیل شود. بنابراین این نکته بسیار مهم است که برای پیشگیری از ابتلا فرزند خود به این بیماری تا حد امکان سر و موهای او را پس از استحمام از مرطوب ماندن در امان نگه دارید.

از دیگر انواع عفونت های قارچی می توان به عفونت در نواحی مختلف بدن بخصوص در کشاله ران و زیربغل و همچنین در داخل ناف اشاره نمود. معمولا این نواحی محلی برای تجمع آب و عرق می باشند و با گرم تر شدن نوزاد فضا برای رشد قارچ ها فراهم می شود. سعی کنید تا هر چند روز یکبار نوزاد خود را برای حمام کردن آماده کنید و پس از حمام بدن او را به خوبی خشک کنید. وجود حتی قطره ای آب در داخل نواحی مهمی از بدن می تواند به عفونت قاری تبدیل شود و با توجه به نوزاد بودن و بسته بودن این فضاها ، درمان با سختی و به مدت زمان طولانی نیز ادامه دار خواهد شد.

عفونت قارچی دیگر معمولا در ناخن ها و حتی در لابلای انگشتان پا به وجود می آید. معمولا در صورت قرارگرفتن در محیطی آلوده به قارچ ها همانند استخرها یا حضور فردی که به این بیماری مبتلا شده و در فضای خانه رفت و آمد دارد ، می تواند به دلیلی برای انتقال این نوع از عفونت به نوزاد شما شود. معمولا عفونت در قارچ با درمان سختی از بین می رود ، پس تا حد امکان از ابتلای نوزاد به این نوع از بیماری ها جلوگیری نمایید.

بیشتر بخوانید: درمان عفونت قارچی نوزاد

.

منبع :padidekashan.ir