آکاایران: رواج بی رویه سینوزیت در اطفال

آکاایران:  موارد ابتلا به سینوزیت در اطفال بسیار بالاست و موجب ابتلای آنان به سایر بیماری های عفونی خطرناک می شود که بهتر است در مراحل اولیه از پیشرفت آن پیشگیری کرد.

زین العابدین هروی متخصص بیماری های عفونی  افزود: کودکان از مهم ترین گروه های در معرض خطر ابتلا به بیماری های عفونی هستند و شیوع بیماری هایی نظیر سرماخوردگی، اسهال، آنفلوانزا، سل، سینوزیت و برخی دیگر از عفونت های گوارشی و تنفسی در آنها بسیار بالا است.
وی با اشاره به بالا بودن آمار ابتلا به سینوزیت در بین کودکان و حتی افراد بزرگسال، تأکید کرد: آمارهای جهانی نشان می دهند که سالانه حدود 15 تا 25 درصد کودکان در اغلب مناطق دنیا به سینوزیت مبتلا می شوند که درصد قابل ملاحظه ای از این موارد، مزمن است.
هروی یادآور شد: سینوزیت به طور معمول به صورت یک حمله حاد عفونی شروع می شود که این حمله می تواند تا یک ماه نیز به طول بیانجامد.
وی گفت: وقتی فردی به موارد مزمن پیشرفت دچار شود، در آن صورت ممکن است بیماری تا بیش از یک و حتی دو ماه نیز طول بکشد که در این صورت مدت کیفیت زندگی فرد مبتلا به دلایل مختلف کاهش می یابد.
هروی افزود: برخی از بررسی ها و پژوهش ها حاکی از آن است که سالانه حدود 10 تا 15 درصد جمعیت جهان دچار سینوزیت می شوند که البته این آمار در برخی از مناطق و کشورها بسیار بالاتر است.
باشگاه خبرنگاران ،
.

منبع : hidoctor.ir