آکاایران: آیا بعد از جراحی ایمپلنت پستان میتوان نوزاد را شیر داد؟

آکاایران: ایمپلنت پستان،کاشت پستان و درون کاشت پستان 3 نامی هستند که مربوط به عمل بزرگ کردن عمل پستان میباشند.این عمل را برخی از خانم ها انجام میدهند و نتیجه هم دارد.آن دسته زنان که این عمل را انجام نداده اند و قصد انجام آن را دارند یا حتی انجام داده اند سوالشان این است که آیا میتوانیم با پستان مان به نوزاد شیر بدهیم؟

دانشمندان گفته اند درصد زیادی از آنها می توانند پس از ایمپلنت، با شیر خود نوزادانشان را شیر دهند

بر اساس مطالعه محققانی در آرژانتین که در شماره دسامبر مجله جراحی ترمیمی و پلاستیک (Plastic and Reconstructive Surgery) منتشر شده، ساندرا فیلیسیانی، نویسنده ارشد این تحقیق گفت: ما تغذیه با شیر مادر را در ۱۰۰ زنی که از ایمپلنت پستان استفاده می کردند با ۱۰۰ زن دیگری که فاقد ایمپلنت، کودکانشان را شیر می دادند مقایسه کردیم. با گذشت یک ماه یافته هایمان نشان داد که ۹۳ درصد از زنان دارای ایمپلنت پستان می توانند فاقد مشکل و به گونه ای موفقیت آمیز کودکانشان را شیر دهند.

به گزارش پزیمدیا، این یافته ها با ۹۹ درصد از زنانی فاقد ایمپلنت پستان تطبیق داده شد که کودکانشان را با شیر خود تغذیه می کردند.

برخی زنان به دلایل گوناگون اعم از بزرگ کردن سایز سینه یا ابتلا به عفونت های قارچی و بیماری های دیگر، تمایل دارند یا ناچارند از ایمپلنت استفاده کنند و نمی دانند که آیا با استفاده از ایمپلنت هنوز توانایی شیردادن به نوزادانشان را دارند یا خیر. دکتر فیلیسیانی گفته است: «تاکنون ما پاسخی علمی برای این سوال نداشتیم اما تحقیقات مذکور جواب را فرارویمان گذاشته است: به نظر ما و بر اساس شواهد بالینی، زنانی که به فکر تقویت سینه و کاشت ایمپلنت هستند لازم نیست میل یا ضرورت استفاده از ایمپلنت را قربانی تغذیه با شیر مادر کنند».

او تاکید کرد: «با این حال، لازم است زنان با کمک گرفتن از پرستاران متخصص در مراقبت کودکان، اطلاعات و مشاوره های لازم را دریافت کنند و نظارت بر روند و روش تغذیه کودک با شیر مادر را بخواهند. از سوی دیگر، جراحان پلاستیک هم باید برنامه ریزی روش های جراحی برای کاشت ایمپلنت پستانی و ارزیابی درستی را انجام دهند، که نوع برش، موضع قرارگیری و حجم ایمپلنت را شامل می شود».

.

منبع : hidoctor.ir