آکاایران: با خرید اسباب بازی زیاد خلاقیت کودک خود را از بین می برید

آکاایران: با خرید اسباب بازی زیاد خلاقیت کودک خود را از بین می برید

سیمرغ

اسباب بازی یکی از ضروریات برای رشد ذهنی کودکان محسوب می شود، اما آیا اینکه کودک کمدی پر از اسباب بازی داشته باشد بهتر است یا چند اسباب بازی محدود؟ در این مقاله به این پرسش پاسخ داده می شود.

آیا اسباب بازی زیاد به یادگیری بهتر کودکان کمک می کند؟

 براساس تحقیق نوین کودکانی که اسباب بازی های بی شماری دارند پریشان تر هستند و از بازی لذت نمی برند. این تحقیق توسط محققان دانشگاه Toledo در اوهایو Ohio در ایالات متحده آمریکا با مشارکت ۳۶ کودک نوپا صورت گرفت. در این تحقیق به مدت نیم ساعت تا یک ساعت کودکان با چهار و یا شانزده اسباب بازی در اتاق بازی کردند.
آنان دریافتند وقتی نوباوه ها با اسباب بازی های کمتری بازی می کردند بسیار خلاق تر بودند. همچنین با افزایش دو برابری زمان بازی، استفاده از هر اسباب بازی نیز افزایش یافت.
محققان نتیجه گرفتند والدین، مدارس و مهدکودک ها باید اسباب بازی کمتری در اختیار کودکان قرار داده و به طور مرتب آنها را تغییر دهند تا کودکان خلاق تر شوند.
محقق این تحقیق دکتر Carly Dauch اظهارکرد: "این مطالعه به منظور تعیین تاثیر تعداد اسباب بازی ها بر کودکان نوپا و کیفیت بازی صورت گرفته است." اسباب بازی بیشتر، که در این تحقق ۱۶ اسباب بازی بود، با مدت زمان و عمق بازی تداخل ایجاد کرده و در نتیجه تعداد اسباب بازی بیشتر منبع منحرف کننده خارجی ایجاد کرده است.

 اسباب بازی مناسب

در دوران کودکی، کودکان رشد می کنند اما ممکن است تسلط کافی بر کنترل سطح بالاتری از توجه نداشته باشند، در نتیجه تمرکز آنان توسط عوامل محیطی منحرف کننده مختل می شود. نتایج این تحقیق نشان می دهد فراوانی اسباب بازی ها حواس پرتی ایجاد می کند.
وی گفت: کودک با مشاهده اسباب بازی در یک لحظه تمامی جنبه های آن را درک نمی کند و با افزایش تعداد زیادتری اسباب بازی وی فرصت کشف اسباب بازی ها را از دست خواهد داد.
هنگامی که کودکان اسباب بازی های بی شماری دارا باشند، در حالت عادی از آنها کمتر مراقبت خواهند کرد و ارزش اسباب بازی را درک نمی کنند، چون همیشه جایگزینی برای اسباب بازی وجود خواهد داشت. تعداد اسباب بازی های کمتر باعث می شوند کودک با تدبیر بیشتر با آن بازی کند که نتیجه آن خلاقیت خواهد بود.
نتایج این تحقیق در نشریه Infant Behaviour and Development منتشر شده است.


.

منبع : seemorgh.com