آکاایران: افتادن دندان کودکان زیر 2 سال چه علتی دارد

آکاایران: افتادن دندان کودکان زیر 2 سال چه علتی دارد

سیمرغ

افتادن دندان کودک زیر 2 سال غیر طبیعی و دور از انتظار است و باید به دنبال عوامل آن و در صورت نیاز رفع کمبود مواد معدنی بدن کودک بود.

 

علت افتادن دندان کودکان زیر 2 سال

 عواملی مانند ضربه خوردن دندان، اختلالات استخوانی، مشکلات ذخیره کلسیم و فسفر و مشکلات سندرمی از عوامل افتادن زودهنگام دندان کودک زیر دو سال است.
میرزنده دل متخصص کودکان  در ارتباط با سؤالی راجع به اینکه اگر دندان کودک زیر دو سال افتاده باشد چه کار باید کرد، اظهار داشت: به هیچ وجه در کودکان زیر دو سال انتظار افتادن دندان را به صورت غیرضربه ای و غیرترومایی نداریم مگر در مواردی که به دندان کوک ضربه ای خورده و شکسته شده باشد.
افتادن دندان از ریشه برای کودکان زیر دو سال به صورت روتین و طبیعی دور از انتظار است اما در مواردی از قبیل ضربه خوردن، استفاده از شیشه شیر، مصرف آبمیوه و شیرینی زیاد ممکن است دندان دچار پوسیدگی شود و تاج دندان بیفتد نه اینکه دندان به طور کامل افتاده باشد.

افتادن دندان کودکان زیر 2 سال چه علتی داردافتادن دندان کودکان زیر 2 سال چه علتی دارد

اگر در مواردی این اتفاق رخ دهد باید به یکسری بیماری های زمینه ای خیلی مهمی مانند اختلالات استخوانی، مشکلات ذخیره کلسیم و فسفر بدن، مشکلات سندرمی که باعث ریزش زودهنگام دندان می شود مراجعه کنیم البته این بیماری ها معمولاً مجموعه ای از علایم دارند و بعید است که فقط تنها علامت دندان باشند و حتماً نیاز به بررسی دارد.
بسیاری از اختلالات استخوانی از طریق گرافی فک تشخیص داده می شود و حتماً باید تحت نظر دندانپزشک متخصص اطفال صورت گیرد تا علت افتادن دندان مشخص شود.


.

منبع : seemorgh.com