صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

یادگیری خواندن کلمات از دوازده ماهگی

این کودک نابغه که پدر و مادر و اطرافیان خود را شگفت زده کرده است توانسته در سن سه سالگی بیشاز 300 کلمه را بخواند و به ذهن بسپارد این کودک توانسته شمردن را را در آکاایران ببینید

آکاایران: یادگیری خواندن کلمات از دوازده ماهگی

آکاایران این کودک نابغه که پدر و مادر و اطرافیان خود را شگفت زده کرده است توانسته در سن سه سالگی بیشاز 300 کلمه را بخواند و به ذهن بسپارد این کودک توانسته شمردن را نیز بیاموزد و با یک بار مشاهده کلمه آن را حفظ کند!

خواندن امری است که انسان در سن 5 و 6 سالگی در مدرسه شروع به یادگیری می کند و اکثر کودکان دراین سن باخواندن آشنا می شوند، اماکودک 19 ماهه توانایی خواندن 300 کلمه را دارد او حتی می تواند تا 50 را راحت بشمارد.
مادر این پسر بچه باهوش لاتویا با گرفتن فیلمی از پسرش در خانه صحت این امر را به تصویر می کشد در فیلمی که ارسال شده است کودک واژه Like را در ابتدا وارونه بدست می گیرد ولی وی پس از چند ثانیه کارت را می چرخاند و از روی آن می خواند، در حالی که اکثر نوزادان در این سن حدود چند کلمه بیشتر نمی توانند صحبت کنند.
این پسر بچه باهوش کارتر 19 ماهه ساکن کارولیا شمالی، جهانیان را شگفت زده کرده است مادر وی می گوید کارتر تمام آواهای رامی شناسد و به درستی تلفظ می کند.
پسر او از 12 ماهگی شروع به یادگیری کلمات کرده است و فقط با یکبار دیدن کلمات را به خاطر می سپردپس از خواندن 6 کلمه و یادگیری آن پدر و مادر وی به مشاوره مراجعه کردند و پس از آن به نبوغ فرزند خود پی بردند به طوری که الان در سن سه سالگی 300 کلمه را می تواند بخواند.

منبع : دکتر سلام

منبع :