صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

پنج علامت که می تواند نشانه بیماری پا در کودک باشد

نداشته باشد. به طور مثال درد پاشنه پا می تواند این وضعیت را ایجاد کند. کودک پای خود را به شما نشان نمی دهد: بچه ممکن است متوجه ناراحتی یا تغییر شکلی در پای خود شود ولی از ترس دکتر رفتن آن را به والدین خود نشان ندهد. پدر و مادر باید عادت کنند تا از زمان کودکی هر چند وقت یکبار پای کودک را ببینند. کودک زیاد زمین می خورد: کودک ممکن است مانند قبل بازی کند ولی زیاد زمین بخورد. این وضعیت می تواند نشانه یا از مشکلات پا و مچ پا باشد. کودک از درد پا شاکی است: درد پا در کودک طبیعی نیست و همیشه نشانه مشکلی در پا است که باید توسط پزشک بررسی شود. ممکن است آسیب کودک های خفیف پا در ابتدا مختصر و کم کودک اهمیت جلوه کنند ولی در صورتی که بیش از چند روز بمانند باید به توسط پزشک معاینه شوند. معاینه در زودترین زمان پاهای کودک در حال رشد هستند و بسیار مهم است که آنها را از آسیب کودک های احتمالی دور نگه داریم. در صورت بروز آسیب و مشکل و متوجه شده و کودک را برای معاینه به پزشک ببرند. علائم پنج گانه زیر می توانند نشانه وجود مشکل در پا و مچ پا باشند: کودک نمی تواند همپای همسالان خود فعالیت کند: اگر کودک در حین ورزش یا در زمین بازی از همبازی های خود عقب می ماند علت آن می تواند درد یا خستگی در پا یا ساق وی باشد. این می تواند از علائم مشکلاتی در پا باشد. بطور مثال صافی کف پا می تواند موجب درد و خستگی در پا شود. کودک از بازی که همیشه دوست داشته و مجله اینترنتی 24خبر: *مهرداد منصوری: بیماری های پا و مچ پا در کودکان شایع هستند ولی در غالب اوقات به آنها توجهی نمی شود. علائم بیماری در بسیاری اوقات خفیف هستند و بچه کوچک هم نمی تواند مشکل خودر ا به درستی توضیح دهد. خیلی از کودکان با کفش های نامناسب ورزش می کنند و همین عامل می تواند احتمال بروز آسیب های پا و مچ پا را افزایش دهد. به نقل از روزنامه سپید و خود را کنار می کشد: وجود درد در مچ پا یا کف پا موجب می شود تا کودک تمایلی به انجام ورزش یا بازی که همیشه دوست داشته و توجه به پای کودک بسیار مهم بوده و والدین باید بتوانند وجود مشکلات پا و مچ پا را قبل از آنکه دیر شود را در آکاایران ببینید

آکاایران: پنج علامت که می تواند نشانه بیماری پا در کودک باشد

آکاایران: آکا ایران: *مهرداد منصوری: بیماری‌های پا و مچ پا در کودکان شایع هستند ولی در غالب اوقات به آنها توجهی نمی‌شود. علائم بیماری در بسیاری اوقات خفیف هستند و بچه کوچک هم نمی‌تواند مشکل خودر ا به درستی توضیح دهد. خیلی از کودکان با کفش‌های نامناسب ورزش می‌کنند و همین عامل می‌تواند احتمال بروز آسیب‌های پا و مچ پا را افزایش دهد.
به نقل از روزنامه سپید، توجه به پای کودک بسیار مهم بوده و والدین باید بتوانند وجود مشکلات پا و مچ پا را قبل از آنکه دیر شود، متوجه شده و کودک را برای معاینه به پزشک ببرند.
علائم پنج‌گانه زیر می‌توانند نشانه وجود مشکل در پا و مچ پا باشند:
کودک نمی‌تواند همپای همسالان خود فعالیت کند: اگر کودک در حین ورزش یا در زمین بازی از همبازی‌های خود عقب می‌ماند علت آن می‌تواند درد یا خستگی در پا یا ساق وی باشد. این می‌تواند از علائم مشکلاتی در پا باشد. بطور مثال صافی کف پا می‌تواند موجب درد و خستگی در پا شود.
کودک از بازی که همیشه دوست داشته، خود را کنار می‌کشد: وجود درد در مچ پا یا کف پا موجب می‌شود تا کودک تمایلی به انجام ورزش یا بازی که همیشه دوست داشته، نداشته باشد. به‌طور مثال درد پاشنه پا می‌تواند این وضعیت را ایجاد کند.
کودک پای خود را به شما نشان نمی‌دهد: بچه ممکن است متوجه ناراحتی یا تغییر شکلی در پای خود شود ولی از ترس دکتر رفتن آن را به والدین خود نشان ندهد. پدر و مادر باید عادت کنند تا از زمان کودکی هر چند وقت یکبار پای کودک را ببینند.
کودک زیاد زمین می‌خورد: کودک ممکن است مانند قبل بازی کند ولی زیاد زمین بخورد. این وضعیت می‌تواند نشانه یا از مشکلات پا و مچ پا باشد.
کودک از درد پا شاکی است: درد پا در کودک طبیعی نیست و همیشه نشانه مشکلی در پا است که باید توسط پزشک بررسی شود. ممکن است آسیب کودک های خفیف پا در ابتدا مختصر و کم کودک اهمیت جلوه کنند ولی در صورتی که بیش از چند روز بمانند باید به توسط پزشک معاینه شوند.
معاینه در زودترین زمان
پاهای کودک در حال رشد هستند و بسیار مهم است که آنها را از آسیب کودک های احتمالی دور نگه داریم. در صورت بروز آسیب و مشکل، باید در اسرع وقت تشخیص داده شده و درمان شوند. در صورتی که با هر یک از مشکلات بالا روبرو شدید، باید کودک را در زودترین زمان به نزد پزشک برده تا پای او را به معاینه کند.
*متخصص ارتوپدی

منبع :