صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

ویژگی های درمانی شیر برنج برای خردسالان

 بهتر است برای فرزندتان شیربرنجی تازه و خوشمزه تهیه کنید و بصورت روزانه به وی بدهید این غذا بسیار مقوی و مغذی بوده و خواص درمانی زیادی برای کودک شما دارد ی را در آکاایران ببینید

آکاایران: ویژگی های درمانی شیر برنج برای خردسالان

آکاایران  بهتر است برای فرزندتان شیربرنجی تازه و خوشمزه تهیه کنید و بصورت روزانه به وی بدهید این غذا بسیار مقوی و مغذی بوده و خواص درمانی زیادی برای کودک شما دارد

به گزارش آکاایران یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت: شیربرنج، اگر کاملاً پخته و یک‏دست شود، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی, ذهنی و بهبود وضعیت خواب، باعث خوش رنگی رنگ پوست و نیکوشدن رویاهای افراد نیز می‏ شود.

ناصر رضایی پور درباره خواص برخی غذاها و موادغذایی از دیدگاه طب سنتی, اظهار داشت: گاو، حیوانی است که برای شیر آن پرورش داده می شود.

گوشت گاو و گوساله برای کسانی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، مناسب نیست

به گفته وی گوشت گاو و گوساله برای بیشتر افراد، به ویژه کسانی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، مناسب نیست. مصرف زیاد گوشت گاو و گوساله، سبب ایجاد بیماری‏‏های سوداوی مانند افسردگی، سرطان، بواسیر، واریس، و بدرنگی و لک های پوستی می‏شود.

مصرف شیربرنج موجب خوش رنگ شدن رنگ چهره می شود

این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: شیربرنج، اگر کاملاً پخته و یک‏دست شود، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی, ذهنی و بهبود وضعیت خواب، باعث خوش رنگی رنگ پوست نیز می‏ شود.

رضایی پور ادامه داد: اگر شیربرنج موجب ناراحتی گوارشی خاصی در افراد نمی شود، آن را با شکر سرخ و خلال بادام طبخ کنند و شب ها یک پیاله مصرف کنند تا علاوه بر خواص پیش گفته موجب بهبود وضعیت خواب، و حتی نیکوشدن رویاهای افراد می شود.

وی اضافه کرد: طبیعت انار، سردوتر است؛ هرچه رسیده تر و شیرین تر باشد، به اعتدال نزدیک تر می شود. انار باعث تولید خون کم و خوب با کیفیت می‏ شود, نفّاخ و ادرارآور است.

رفع خارش با مصرف آب انار

این دستیار تخصصی طب سنتی خاطرنشان کرد: آب انار ترش و شیرین با پیه داخل آن همراه کمی شکر، برای تقویت معده و رفع خارش مفید است ا

تسنیم,

منبع : دکتر سلام

منبع :