صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

اهمیت فاصله گرفتن تلفن همراه با اطفال در هنگام خواب

سعی کنید هرگز در اتاق خواب فرزندتان تبلت یا تلفن همراه قرار ندهید چون باعث بروز اختلالات خواب در آن ها می شوند حتی تلویزیون در اتاق خواب کودک هم موجب بروز را در آکاایران ببینید

آکاایران: اهمیت فاصله گرفتن تلفن همراه با اطفال در هنگام خواب

آکاایران سعی کنید هرگز در اتاق خواب فرزندتان تبلت یا تلفن همراه قرار ندهید چون باعث بروز اختلالات خواب در آن ها می شوند حتی تلویزیون در اتاق خواب کودک هم موجب بروز اختلالات خواب در آن ها خواهد شد

به گزارش آکاایران نتایج مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد، کودکانی که در اتاق خواب خود به تبلت یا تلفن هوشمند دسترسی دارند نسبت به سایر کودکان خواب کم خوابی دارند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا آمریکا در یک مطالعه بر روی دو هزار و 48 کودک 10 تا 13 ساله را که در ماساچوست به مدرسه می روند، مورد بررسی قرار دادند.

پژوهشها  نشان داد، کودکانی که شب ها هنگام خواب تبلت یا گوشی هوشمند در اختیار داشتند، 21 دقیقه کمتر از دیگر هم کلاسی های خود می خوابیدند.

مدت زمان خواب کودکانی که در اتاق خوابشان تلویزیون داشتند، در مقایسه با کودکانی که در اتاق خود تلویزیون نداشتند، 18 دقیقه کمتر می خوابیدند.

نتایج این تحقیق هشداری است برای پدر و مادرها تا دسترسی فرزندانشان را به تلویزیون، تبلت، گوشی های هوشمند در هنگام خواب رعایت کنند.

منبع : دکتر سلام

منبع :