صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

آشنایی با برخی از دلایل زردی نوزاد

پیشگیری از زردی نوزاد ٬ پیشگیری از زردی نوزاد در دوران بارداری ٬ جلوگیری از زردی نوزاد در بارداری ٬ درمان زردی نوزاد ٬ دستگاه زردی نوزاد ٬ زردی نوزاد را در آکاایران ببینید

آکاایران: برخی دلایل زردی نوزاد

در این مطلب از ابرتازه ها برخی از دلایل زردی نوزاد را ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید و با این دلایل آشنا شوید.

آکاایران: آشنایی با برخی از دلایل زردی نوزاد

دلایل زردی نوزاد ٬ زردی نوزاد

فوق تخصص عفونی کودکان گفت: در فرهنگ ایرانی خانواده ها سعی می کنند تا حد ممکن محیط نوزاد تازه متولدشده را گرم نگه دارند و لباس بیش تری به تن او بپوشانند و این باعث می شود بیماری زردی نوزاد تشدید شود.

پرویز طباطبایی گفت: شایع ترین علتی که یک نوزاد مبتلا به بیماری زردی می شود، ناسازگاری گروه خونی A به O است. یعنی گروه خونی بچه متولدشده A یا B باشد، در حالی که گروه خونی مادر O باشد.

وی افزود: علت دیگر ناسازگاری RH مادر و نوزاد است، یعنی بچه دارای RH مثبت و مادر RH منفی باشد.

عفونت های ادراری با کم کاری تیروئید علل دیگر ابتلای کودکان به زردی از نظر این فوق تخصص عفونی کودکان بود.

طباطبایی گفت: اکثر نوزادان دارای زردی بیمارگونه در روز اول یا دوم تولد مشخص شده و باید حتماً درمان شوند، در غیر این صورت به مشکلات مغزی دچار می شوند.

وی گفت: بیش تر نوزادان ایرانی در روز دوم و سوم زرد می شوند، اما این زردی فیزیولوژی است و در روز چهارم یا پنجم تولد به طور خودبه خود درمان شده و احتیاج به داروی خاصی ندارند.

این فوق تخصص عفونی کودکان در پاسخ به این سوال که می گویند مادرانی که در دوران بارداری خود خوراکی هایی با طبع گرم می خورند، نوزاد آنها بعد از تولد مبتلا به زردی می شوند، گفت: این باور غلطی است و زردی نوزادان ربطی به تغذیه مادر در دوران بارداری ندارد.

مننع:salamatnews.com

.

منبع : abartazeha.com