صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

چگونه می توان کودک را تشویق به راه رفتن کرد؟

باید اطمینان پیدا کنید که به اندازه ی کافی فرصت برای تمرین راه رفتن به او داده اید. همیشه به کودکان اجازه دهید در اطراف اتاق پرسه بزند و هنگامی که کودک شما شروع به راه رفتن کند را در آکاایران ببینید

آکاایران: هنگامی که شما علاقه ی خود را به راه رفتن کودک نشان می دهد، دست های او را بگیرید. سپس، با آرامش برای ایستادن به او کمک نمایید. شما همچنین می توانید با گرفتن دست های او تا برداشتن چند قدم بر روی سطح صاف، کودک خود را همراهی کنید. مطمئن باشید که کودک شما تنها با چند قدم در یک زمان کوتاه خسته می شود. پس اجازه ندهید که او با راه رفتن بیشتر و تحرک بیش از حد، زیاد خسته شود. به یاد داشته باشید که شما با گرفتن دست کودک خود به او در راه رفتن، حفظ تعادل و بهبود بخشیدن طریقه ی راه رفتنش بسیار کمک خواهید کرد.
• بیشتر پزشکان و متخصصان اطفال استفاده از واکر کودک یا روروئک را برای کودکان توصیه می کنند. این که کودک خود را در داخل واکر قرار دهید تا او خودش به تنهایی تلاش کند، کودک را از راه رفتن و تلاش بیشتر دلسرد خواهد نمود.
• هنگامی که شما کودک را در داخل روروئک نشانده اید، تا او به نقطه عطفی در رشد خود برسد و راه رفتن را یاد بگیرد، ابتدا مطمئن شوید که همه جای خانه برای کودک اثبات شده و امن است. سپس ارتفاع روروئک را تنظیم کنید تا کودک به راحتی به همه چیز نگاه کند. هر چیزی را که شما احساس می کنید در سر راه او قرار دارد و می تواند به کودک شما آسیب بزند را از سر راهش بردارید. هنگامی که کودک شروع به کمک گرفتن از مبلمان و سایر اشیا منزل کند، از محکم بودن چیزهایی که او به آن ها دسترسی دارد و تکیه می کند مطمئن شوید تا خدای نکرده کودک سرنگون نشده و آسیب نبیند.
• کودکان برخی مواقع از اسباب بازی های خود استفاده کرده و با فشار آوردن بر آن ها شروع به راه رفتن می کنند. بنابراین، قبل از اینکه به کودک خود راه رفتن را بیاموزید، او را به راه رفتن با کمک اسباب بازی هایش تشویق کنید، تا از راه رفتن لذت ببرد.

آکاایران: چگونه می توان کودک را تشویق به راه رفتن کرد؟

• کودک خود را برای مدت زمان طولانی در داخل کالسکه نگذارید و برای انجام کارهایتان او را ترک نکنید. ممکن است این کار برای شما مناسب باشد و احساس راحتی کنید، تا کارهایتان را با خیال راحت انجام دهید، اما اثبات شده که برای راه رفتن بچه های شما ضرر فراوانی دارد. به او اجازه دهید تحت نظارت بزرگسالانش، خود مسئول راه رفتنش باشد و مستقل عمل کند. به کودک اجازه دهید با چهار دست و پا رفتن و خزیدن به مدت بیشتر و تحرک زیاد عضلات، خود را قوی نماید که این کار کودک شما را برای رسیدن به رشد مناسب، یاری کرده و در راه رفتن هم به او کمک خواهد نمود.
• هنگامی که کودک شما شروع به راه رفتن کند، باید اطمینان پیدا کنید که به اندازه ی کافی فرصت برای تمرین راه رفتن به او داده اید. همیشه به کودکان اجازه دهید در اطراف اتاق پرسه بزند و او را از راه رفتن زیاد در داخل خانه به خاطر ریخت و پاش و شلوغ کردنش منع نکنید. هر بار که شما او را در آغوش می گیرید و دوباره روی زمین می گذارید، به او اجازه دهید به جای نشستن روی زمین در حالت ایستاده شروع به راه رفتن نماید. این کار از تنبلی در کودکان جلوگیری خواهد کرد.
وقتی که دیدید کودک راه رفتن را در داخل منزل را به طور کامل یاد گرفته، می توانید با اطمینان به او اجازه دهید تا در اطراف خانه و یا جاهای امن و بی خطر بیرون از منزل راه برود و گردش کند. در این زمان به هیچ وجه او را به حال خودش رها نکنید. همیشه و در همه حال برای اطمینان از امنیت و نگهداری از کودک خود، در آن محل حاضر باشید. لذت بردن از برداشتن اولین گام های کوچک فرزندتان را از دست ندهید و پا گرفتن او و گامهای اول در راه رفتن را به همراه کودکتان تجربه نمایید.

شما هرگز نمی توانید زمانی را که کودکتان اولین گام های خود را برای راه رفتن بر می دارد،حدس بزنید. آیا راه رفتن کودک فرا رسیده است؟ به پدر و مادران کمک زیادی می کند.

.

منبع : mamanam.com