صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

توصیه هایی برای حمام کردن ایمن کودک

زمانی که شیر آب باز است کودک خود را در وان قرار ندهید و هنگام حمام کردن کودک را تنها در حمام رها نکنید و از مواد شوینده به میزان کم استفاده کنید و دمای آب را ولرم کنید را در آکاایران ببینید

آکاایران: زمان حمام کردن کودک می تواند زمان شاد ، مفرح و خاصی باشد که با کودک خود می گذرانید ، از طرفی در این زمان باید احتیاط لازم را به خرج دهید و با رعایت توصیه های بهداشتی ، عمل حمام کردن کودک خود را به بهترین شکل انجام دهید ، اما در برخی موارد به علت ترس کودک از حمام این موضوع به یک مشکل برای والدین تبدیل می شود ، که با استفاده از راهکار هایی می توان این مسئله را حل کرد.

اولین و مهم ترین قانون این است:

هیچ وقت کودک را فقط در حمام رها نکنید

هیچ وقت هنگام حمام کردن کودک ، او را فقط در حمام رها نکنید حتی برای یک لحظه ، کودکان می توانند در کمتر از ۱ اینچ آب غرق شوند ، تمامی وسایل را جمع کنید (صابون، حوله و غیره)، باید از قبل برای این کار زمان بگذارید. اگر صدای زنگ در خانه و یا تلفن به صدا در آید در صورت نیاز فوری به جواب دادن آن با حوله کودک خود را برداشته و همراه خود او را ببرید.

آکاایران: توصیه هایی برای حمام کردن ایمن کودک

مراقب کودک در وان حمام باشید

زمانی که شیر آب باز است کودک خود را در وان قرار ندهید (چرا که دمای آب ممکن است تغییر کند یا ممکن است عمق آب زیاد شود) ، وان حمام به شدت لغزنده است پس برای ایمنی خودتان کف وان حمام را با یک تکه پارچه یا پادری که مانع لغزندگی شود پوشش دهید ، یک بالشتک ضربه گیر می تواند از ناحیه سر کودکتان در برابر ضربات دردناک محافظت کند .

مقدار زیادی آب در وان نریزید ، هرگز برای کودکان یکساله و بالاتر بیشتر از طول نصف کمر (در حالت نشسته) در وان آب نریزید. زمان حمام کردن کودک به او بیاموزید که در وان بنشیند ، نه اینکه بایستد ، برای کودکانی که می توانند بایستند استفاده از حلقه نگهدارنده که به مکنده کف وان متصل می شود به شما کمک مضاعفی می کند ، اما اجازه ندهید که به شما احساس امنیت کاذب دهد ، هیچ جایگزینی برای زیر نظر گرفتن چشمی و دقیق کودکتان موجود نیست.

درجه دمای آب را زمانی که کودک در حمام است تنظیم کنید

درجه دمای آب را در حد ولرم تنظیم کنید (۳۲-۳۸ درجه سانتیگراد). نوزادان و کودکان معمولا درجه دمای خنک تری از آب حمام را نسبت به آن چه که برای شان در نظر گرفته می شود ترجیح می دهند. آب گرمکن خود را روی ۴۸ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. تنها ۲ ثانیه تماس آب ۶۵ درجه سانتیگراد و ۴ ثانیه تماس آب ۶۰ درجه سانتیگراد با یک کودک می تواند باعث سوختگی درجه سوم شود، این اعداد درجه دماهایی هستند که توسط کارخانه های سازنده آب گرمکن تنظیم می شوند.

زیاد از مواد شوینده برای کودک در حمام استفاده نکنید

صابون، شامپو و کف حاصل از آن ها می تواند پوست کودکتان را خشک کرده و موجب ایجاد جوش های پوستی شود پس از آن ها به میزان کم استفاده کنید ، این مواد می توانند به مجرای ادراری کودک آسیب بزنند که در نتیجه احتمال عفونت های مجرای ادراری را افزایش می دهد. برای جلوگیری از نشستن طولانی مدت کودک خود در آب پر از کف شوینده ها ، در هنگام شروع حمام کردن کودک ، ابتدا با او بازی کنید و صابون و شامپو را برای آخر بگذارید.

نکات ایمنی را هنگام حمام کردن کودک رعایت کنید

اجازه ندهید که کودکتان به شیر آب دست بزند ، حتی اگر الان نتواند شیر را باز کند بالاخره خواهد توانست این کار را انجام دهد که می تواند به آسیب جدی منجر شود (شما می توانید کودکتان را طوری در وان قرار دهید که پشتش به شیرهای کنترل آب باشد) ، لوازم برقی (همانند سشوار و اتوی مو) را از وان دور نگه دارید ، وان را در جایی قرار دهید که دور از پریز برق باشد.

.

منبع : mamanam.com