صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

کدام زنان در معرض یائسگی زودرس هستند؟

در مقایسه با زنان لاغر یا دارای وزن عادی در معرض یائسگی زودرس قرار دارند. و زنانی که در سن جوانی یا اواسط دهه ۳۰ زندگی بیش از حد لاغر هستند را در آکاایران ببینید

آکاایران: کدام زنان در معرض یائسگی زودرس هستند؟

آکاایران: کدام زنان در معرض یائسگی زودرس هستند؟


زنانی که در سن جوانی یا اواسط دهه ۳۰ زندگی بیش از حد لاغر هستند، در مقایسه با زنان لاغر یا دارای وزن عادی در معرض یائسگی زودرس قرار دارند.

ارتباط لاغری و شاخص توده بدنی با یائسگی زودرس

یائسگی زودرس به معنای وقوع یائسگی به شکل طبیعی قبل از سن ۴۵ سالگی است که با ریسک بالای بیماری قلبی-عروقی و سایر مشکلات سلامت نظیر زوال شناختی، پوکی استخوان و مرگ زودهنگام مرتبط است.
نتایج محققان دانشگاه پزشکی ماساچوست نشان می دهد:

- زنانی کهدر هر سنی بیش از اندازه لاغر هستند، یعنی شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از ۱۸.۵، در معرض ریسک بالای یائسگی زودرس در مقایسه با زنان لاغر یا دارای وزن نرمال، یعنی BMI بین ۱۸.۵ تا ۲۲.۴، هستند.زنان با BMI پایین تر از ۱۸.۵ در سن ۳۵ سالگی، ۵۹ درصد بیشتر در معرض یائسگی زودرس هستند.
- زنان دارای اضافه وزن با BMI بین ۲۵ تا ۲۹.۹ در مقایسه با زنان با وزن عادی، ۲۱ تا ۳۰ درصد کمتر در معرض ریسک یائسگی زودرس قرار دارند.
- زنان با وزن بیش از حد پایین در سن ۱۸ سالگی که BMIشان کمتر از ۱۷.۵ باشد ۵۰ درصد بیشتر در معرض یائسگی زودرس قرار دارند.
کاتلین سگدا، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: "یافته های ما نشان می دهد وزن بیش از اندازه پایین بر زمان یائسگی تاثیر دارد و این مسئله توسط ۱۰ درصد زنان تجربه می شود."
در این مطالعه، محققان حدود ۸۰ هزار زن بین سنین ۲۵ تا ۴۲ سال را بررسی کردند.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:mehrnews.com

.

منبع : seemorgh.com