صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

آموزش کنترل مدفوع به کودک

آموزش کنترل مدفوع به کودک ٬ آموزش کنترل مدفوع به کودکان ٬ بهترین سن کنترل مدفوع در کودکان ٬ سن کنترل مدفوع در کودکان ٬ کنترل مدفوع در کودکان را در آکاایران ببینید

آکاایران: آموزش کنترل مدفوع به کودک

در این مطلب از ابرتازه ها درباره آموزش کنترل مدفوع به کودک توضیحاتی را بیان نموده ایم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

آکاایران: آموزش کنترل مدفوع به کودک

آموزش کنترل مدفوع به کودک ٬ آموزش کنترل مدفوع به کودکان

کنترل مدفوع در کودکان معمولا قبل از کنترل ادرار برقرار میگردد ولی زمان کنترل مدفوع در همه ی کودکان یکسان نیست.

۱- شیرخواران : شیرخواران بعد از خوردن شیر به راحتی مدفوع میکنند.برعکس بعضی از کودکان مخصوصا پسرها تا دو سالگی قادر به کنترل مدفوع نیستند.

۲- ۱۵تا ۱۸ ماهگی : کودکان در این سن بعد از غذا خوردن به علت واکنش معده روده ای مدفوع میکنند بنابراین مادر باید بعد از غذا دادن به کودک او را روی لگن پلاستیکی بنشاند. زمان نشاندن کودک روی لگن نباید بیش از چند دقیقه باشد تا کودک کم کم به آن عادت کند.اگر کودک خسته شد باید او را بلند کنید و اگر مدفوع کرد از او تعریف و تمجید کنید.

۳- ۱۸ ماهگی تا ۲ سالگی : در این سن کودک به راحتی روی توالت پلاستیکی می نشیند و حتی عکس های کتاب یا روزنامه را تماشا میکند.

۴- ۲٫۵ تا ۵ سالگی : کودک در این سن کاملا اسنفنکتر مقعد خود را کنترل میکند و میتواند خود را نگه دارد و با فرصت کافی روی توالت بنشیند.دراین سن ۲٫۵ تا ۵ سالگی مادر باید لباس زیر کودک (شورت و شلوار) او را طوری تهیه و به او بپوشاند که او به راحتی بتواند آنها را از پای خود درآورد یا به مادر بگوید که میخواهد مدفوع کند. در مواردی نادر بعضی از کودکان در این سن شلوار خود را کثیف میکنند.اگر چنین اتفاقی افتاد کودک را سرزنش نکنید.

آموزش کنترل مدفوع به کودک ٬ آموزش کنترل مدفوع به کودکان

نکات مهم در مورد کنترل مدفوع در کودکان :

• بعضی از مادران تصور میکنند که کودک باید هرروز مدفوع کند ولی این تصور صحیح نیست.بعضی از کودکان یک روز درمیان مدفوع دفع میکنند ولی اگر یبوست نداشته باشند مهم نیست.

• بعضی از مادران ممکن است مدفوع کودک را نگاه کنند و اگر کم باشد او را سرزنش کنند. اینگونه واکنش ها سبب مشکل دفع در کودک خواهد شد.

• بعضی از کودکان در سن ۱۲ ماهگی تا ۲٫۵ سالگی در موقع دفع با مدفوع خود بازی میکنند زیرا آنان نسبت به آنچه از بدنشان دفع میشود کنجکاو هستند.مادر نباید نسبت به این حس کنجکاوی کودک نگران باشد و او را کودکی کثیف تصور کند.

• کودکان دوست دارند مورد توجه پدر و مادر و اطرافیان قرار بگیرند.هیچ چیز برای کودک لذت بخش تر از این نیست که همه ی افراد در مورد نخوردن غذا یا دفع ادرار و مدفوع او صحبت کنند.اگر پدر و مادر و اطرافیان با کودک رفتار صحیح نداشته باشند او روی توالت می نشیند ولی مدفوع نمیکند و چند دقیقه بعد در شلوار خود یا در گوشه ای مدفوع میکنند.

• مادر و پدر و اطرافیان نباید نسبت به زمان کنترل دفع کودک حساس باشند و اجازه دهند کودک خود به تکامل عصبی لازم برسد.اگر کودک به راحتی روی لگن می نشیند او را تشویق کنند.

منبع :کتاب من و کودک من

کودک آنلاین

.

منبع : abartazeha.com