صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

» کفش پاشنه بلند موجب افزایش قوس کمر و کمردرد می شود

» کفش پاشنه بلند موجب افزایش قوس کمر و کمردرد می شود -آکا را در آکاایران ببینید

آکاایران: کفش پاشنه بلند موجب افزایش قوس کمر و کمردرد می شود Reviewed by Aryan on Mar 19Rating:

آکاایران: » کفش پاشنه بلند موجب افزایش قوس کمر و کمردرد می شود

 

کارشناس ارشد فیزیوتراپی گفت: کفش هایی که پاشنه آنها بیش از 2 تا 3 سانتیمتر است، افزایش قوس کمر و کمر دردهای شدید را به دنبال دارند.

به گزارش خبرگزاری انتخاب؛ ذبیح الله برجسته در گفت وگو با ایسنا، گفت: کفش های پاشنه بلند که ارتفاع بیش از 2 تا 3 سانتیمتر داشته باشند باعث افزایش قوس کمر، خم شدن زانوها و افزایش قوس گردن و ستون فقرات پشتی می شوند که می تواند باعث درد شدید نواحی کمر، زانو و گردن شود.

وی گفت: این تاثیرات سوء در تمام سنین رخ می دهد و در سن بزرگسالی می تواند به جهت کمتر شدن تعادل، افزایش احتمال افتادن و آسیب دیدگی عوارض بیشتری نیز داشته باشد.

برجسته در ادامه توصیه کرد: بلندی پاشنه کفش بیش از 3 تا 4 سانتیمتر نباشد چرا که سبب بر هم زدن تعادل در هنگام راه رفتن شده و منجر به پیچ خوردگی مچ پا و آسیب دیدن رباط مچ پا می شود.

وی همچنین گفت: کفش باید دارای کفی مناسب باشد تا قوس طولی و عرضی پا را حفظ کند و پنجه های پا نیز تحت فشار نباشند چرا که در طولانی مدت باعث انحراف انگشت شست پا می شود که نوعی بیماری محسوب می شود و در سنین کهنسالی دردهای شدید در ناحیه مفصل شست پا ایجاد می کند که در بعضی مواقع با عمل جراحی می تواند اصلاح شود.

.

منبع :