صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

روش درمان افسردگی و ضعف های قاعدگی

روش درمان افسردگی و ضعف های قاعدگی را در آکاایران ببینید

آکاایران: روش درمان افسردگی و ضعف های قاعدگی

آکاایران:  متخصص طب سنتی درباره مدیریت غذا در طب سنتی و از نظر ابن سینا گفته است: ما باید برای حفظ سلامتی‌مان، غذایی که می‌خوریم را مدیریت بکنیم. در قرآن کریم هم به این نکته اشاره شده است که غذای اصلی ما انسان‌ها در حبوبات قرار داده شده است. گندم، در رأس این حبوبات قرار دارد. بعد از گندم، جو به عنوان غذای انسان‌های معرفی می‌شود. جو، برای افراد گرم‌مزاج، خوراک بسیار خوبی می باشد ولی افراد سرد مزاج با خوردن آن دچار نفخ خواهند شد و مصرف آن به این افراد توصیه نمی شود.

رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شاهد افزوده است: اگر ما بدانیم که باید چه چیزی بخوریم و چه چیزی نخوریم، می‌توانیم سلامت خود را بهتر مدیریت بکنیم. مثلاً ایران، دومین کشور صادرکننده انگور در دنیا است اما کمتر کسی می‌داند که مصرف شیره انگور، می‌تواند درمان خوبی برای افسردگی و ضعف‌های قاعدگی باشد و باعث وزن گرفتن بچه‌های لاغر و ضعیف بشود.

دکتر محسن ناصری تأکید کرده است که خانم‌ها می‌توانند در دوران قاعدگی، روزی 3 تا 4 وعده، مقداری شیره انگور را در آب حل و مصرف بکنند. غذای ما انسان‌ها باید به غذای چهارپایان، نزدیک‌تر باشد تا به غذای حیوانات درنده. یعنی ما باید بیشتر، سبزی‌های مختلف را مصرف بکنیم تا انواع گوشت‌ها را. به گفته دکتر ناصری، بقراط گفته است: ‌مردمی که غذای وحوش را می‌خورند، بیمار می‌شوند. ما به آن‌ها غذای طیور می‌خورانیم و درمانشان می‌کنیم.

تهیه  و گردآوری: گروه بیماری های زنان پرداد / منبع : سلامانه
.

منبع :