صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

تقویت سیستم ایمنی

با مصرف کافی ویتامین ها و منابع آن ها مانند میوه جات و سبزی جات سبب پیشگیری از ابتلا به عفونت ها می شویم. مصرف روزانه ماست از بروز عفونت قارچی مهبل جلوگیری می کند. را در آکاایران ببینید

آکاایران: تقویت سیستم ایمنی

آکاایران: با مصرف کافی ویتامین ها و منابع آن ها مانند میوه جات و سبزی جات سبب پیشگیری از ابتلا به عفونت ها می شویم. مصرف روزانه ماست از بروز عفونت قارچی مهبل جلوگیری می کند.

-در طی روز آب فراوان بنوشید. استرس و وزن خود را کاهش دهید.
-مصرف بی رویه و سرخود آنتی بیوتیک ها میکروب های مفید و طبیعی مهبل را از بین برده و زمینه ابتلا به عفونت های قارچی را افزایش می دهد.
-لازم به یادآوری است خانم هایی که در دوران حاملگی ، شیردهی و یائسگی می باشند و هم چنین خانم هایی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند از آن جایی که سطوح هورمون های بدن آن ها دست خوش تغییر می شود می بایست بیشتر بهداشت فردی خود را رعایت کنند. البته در افراد دیابتی ، افرادی که داروهای ضد ایمنی استفاده می کنند و یا افرادی که " آی یو دی " روش جلوگیری از بارداری آن هاست احتمال ابتلا به عفونت بیشتر است و رعایت بهداشت با حساسیت بیشتری باید صورت گیرد.
PH اسیدی واژن کمتر از 5/4 است و این PH بهترین سیستم دفاعی است زیرا مانع رشد میکروارگانیسم های مختلف می شود از آن جایی که واژن محیط استریلی نیست و مقدار زیادی باکتری های هوازی و بی هوازی و غیره وجود دارد این محیط اسیدی از رشدشان جلوگیری می کند. چنان چه تغییری در فلور طبیعی واژن به وجود آید بیماری های واژن و رحم افزایش می یابد. این بیماری ها می توانند به علت افزایش التهاب لگن در اثر سقط و یا پارگی زودرس پرده های جنینی در افراد باردار با زایمان پیش از موئد و غیره به وجود آید.
تهیه و گرداوری : گروه تحریریه پرداد
.

منبع :