صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

تاثیر داروهای ازدیاد شیر مادر

تاثیر داروهای ازدیاد شیر مادر -آکا را در آکاایران ببینید

آکاایران: تاثیر داروهای ازدیاد شیر مادر

آکاایران: تاثیر داروهای ازدیاد شیر مادر

بارداری تا بلوغ ارسال دیدگاه 6,914 بازدید

مسئولین بهداشت آمریکا اعلان نمودند که داروهای ازدیاد شیر مادر که توسط عده ای از مادران شیرده مصرف میشود مانند Domperidone خطرناک هستند و موجب ناراحتی هایی در مادر و کودک میشود. یکی از عوارض جانبی مهم این دارو بروز ناهنجاریها در معده خواهد بود. متاسفانه بعضی از مادران برای ازدیاد شیر خود فاقد مشورت با پزشک به خرید و مصرف چنین داروهای شیمیایی مبادرت مینمایند که عملی است نادرست و خطرناک، مخصوصا که مقدار قابل توجهی از این دارو از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل میشود و علاوه بر عوارض جانبی آنی آن معلوم نیست در درازمدت چه عواقب ناجوری در کودک به وجود آورد.
FDA آمریکا که نظارت کننده تمام داروها و غذاها برای سلامتی بهتر است میگوید که تا به حال حدود ۲ هزار گزارش از ۳۳ کشور دنیا درباره ضرر و زیان برخی از داروهای زیادکننده شیر مادر دریافت نموده و نشان میدهد که مصرف اینگونه داروها موجب مرگ ناگهانی، ازدیاد ضربان قلب، عوارض عصبی و صرع میشوند.
با توجه به این اطلاعات و خبرهای علمی مادران جوان و شیرده هرگز نباید خودسرانه و فاقد مشورت پزشک به خوردن داروهای زیادکننده شیر اقدام نمایند، بلکه با رژیم مخصوص غذایی میتوانند میزان شیر خود را افزایش دهند.

.

منبع :