صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

پروژسترون تزریقی برای جلوگیری از بارداری

پروژسترون تزریقی نیز دارای مزایایی بوده و ممکن است عوارضی هم برای بعضی از خانم‌ها داشته باشد. پروژسترون و مانند تمام روش‌های پیشگیری از بارداری را در آکاایران ببینید

آکاایران: پروژسترون تزریقی برای جلوگیری از بارداری

آکاایران: مانند تمام روش‌های پیشگیری از بارداری، پروژسترون تزریقی نیز دارای مزایایی بوده و ممکن است عوارضی هم برای بعضی از خانم‌ها داشته باشد.

پروژسترون تزریقی: دپوورا که نوعی پروژسترون تزریقی می‌باشد، با 3 روش قادر است از بارداری جلوگیری کند: 1- موجب مهار تخمک گذاری می‌شود. 2- برای جلوگیری از دسترسی اسپرم به تخمک، فضای مخاط دهانه رحم را تغییر می دهد. 3- جهت جلوگیری از لانه گزینی تخمک بارور شده، فضای درون رحم (آستر رحم) را تغییر می‌دهد.

مزایا: * در جلوگیری از بارداری تزریق پروژسترون بسیار موثر می‌باشد، چرا که نیاز به تلاش کمی از سوی زن برای جلوگیری از بارداری دارد و به راحتی انجام پذیر است (هر سه ماه یکبار یک تزریق توسط پزشک انجام می‌شود). * این روش تقریباً مانند مینی پیل و نورپلانت عمل می‌کند.

عوارض: * قاعدگی‌های نامنظم یا عدم وجود قاعدگی * اضافه وزن * احساس درد در پستان‌ها

علاوه بر این قرص های ترکیبی موجود هستند که میتوانند برای جلوگیری از بارداری موثر باشند.

.

منبع : ooma.ir