صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

قـبـل از بـارداری بـه فـکـر وزنـتـان بـاشـیـد

قـبـل از بـارداری بـه فـکـر وزنـتـان بـاشـیـد و را در آکاایران ببینید

آکاایران: قـبـل از بـارداری بـه فـکـر وزنـتـان بـاشـیـد

آکاایران: بحث اضافه وزن از جمله مسایل مهمی است که خانم ها باید قبل از بارداری به آن توجه دارا باشند زیرا با شروع دوران بارداری، دیگر نمی توان اختلالات تغذیه ای را به نحو مطلوب درمان کرد.
معمولا به خانم های باردار توصیه می شود برای هفته اول تا چهلم بارداری جدولی تهیه کنند و براساس آن به اضافه وزنشان در دوران بارداری توجه دارا باشند. اصولا تا هفته سیزدهم بارداری، یعنی ۳ ماه اول که دوران ارگانوژنز است، ارگان ها در دوره زمانی مشخصی تکامل پیدا می کند و چون این دوران با آغاز ویار و تغییرات هورمونی همراه است، معمولا خانم ها میلی به خوردن غذا ندارند و در نهایت وزن اضافه نمی کنند. اما اگر زنان باردار قصد دارند در این دوران کنترل دقیق تری بر وزنشان دارا باشند، بهتر است با توجه به میزان قد و وزنشان (ناشتا هنگام صبح بعد از تخلیه روده)، از تقسیم وزن به مجذور قد، شاخص توده بدنی شان را به دست آورند.

می بینید که اضافه وزن نه تنها قبل بلکه در طول بارداری نیز می تواند مشکل ساز باشد و بر روند طبیعی بارداری تاثیر منفی بگذارد.


برگرفته از: www.salamat.ir
گردآوری و تنظیم:گروه سلامت آکا ایران
.

منبع : persianpersia.com