صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

چگونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم؟

چگونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم؟  و استفاده از کرم موبر برای زدن موهای ناحیه تناسلی و استفاده از ژیلت برای ازبین بردن موهای زائد و ازبین بردن موهای زائد اندام تناسلی زنان و راه های از بین بردن موهای ناحیه تناسلی را در آکاایران ببینید

آکاایران: چگونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم؟

در این مقاله شیوه هایی را به شما می آموزیم تا به راحتی موهای زائد خود در ناحیه تناسلی را از بین ببرید، مسلما برای همه پیش آمده که به دنبال راه کارهایی سریع و راحت برای زدودن موهای زائد خصوصا در ناحیه تناسلی باشند. در ادامه همراه ما بمانید.

آکاایران: چگونه موهای زائد ناحیه تناسلی را از بین ببریم؟

شیوه های از بین بردن موهای زائد در ناحیه تناسلی

 

کرم های مو بر

امروزه کرم های مخصوصی برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی وجود دارد که به کار بردن آن ها بسیار مفید و فاقد درد سر است. نکته مهم در به کار بردن این نوع کرم ها، هم خوانی و تطبیق آن با نوع پوست شما است. مصرف این دسته از کرم ها می تواند سبب ایجاد حساسیت های پوستی مثل خارش و احساس سوزش خواهد بود. پس در انتخاب و به کار بردن آن ها دقت لازم را به عمل آورید.

 

کوتاه کردن موها

سعی کنید همواره با پیرایش یا کوتاه کردن به موقع موها بدن خود را تمیز نگه دارید. توجه داشته باشید از قیچی های تیز استفاده نکنید تا سبب آسیب ناخواسته به بدن تان شوید. همیشه در حین پیرایش دقت لازم را به عمل آورید.

 

وکس کردن

می توانید برای از بین بردن موهای زائد این قسمت از بدن تان از وکس هم استفاده کنید. در حقیقت به کار بردن وکس یک شیوه بسیار موثر در از بین بردن موهای زائد بدن تان محسوب می شود که به راحتی در منزل هم قابل انجام است. توجه داشته باشید وکس کردن کمی دردناک است و استفاده مداوم آن توصیه نمی شود.

 

موچین و موهای زاید ناحیه تناسلی

حتی ریش تراش های گران نیز برخی موها را نمی زنند. بنابراین از موچین استفاده کنید. درد بیش از چند ثانیه طول می کشد. اما می توانید از عهده اش برآیید.

 

به کار بردن ژیلت

این محصول نوین دارای ژل مانند در دو طرف می باشد که سبب روانکاری می شود. ژیلت برای کوتاه کردن مو راحت تر نیست اما امنیت بالاتری دارد. یک ژیلت مخصوص موهای ناحیه تناسلی داشته باشید و پس از مصرف آن را به خوبی تمیز کنید. ژیلت را خیس نگذارید. رطوبت سبب خوردگی تیغه های ژیلت می شود. در صورتی که پوست شل باشد بدنتان بریده می شود. ژیلت فقط روی سطح صاف به خوبی عمل می کند. با دست آزاد خود، پوست را محکم بکشید و آن را محکم نگه دارید. از زیر ناف پوست را بکشید.

 

دو چیز را به خاطر داشته باشید: اصلاح در جهت رشد موها از ناراحتی جلوگیری کرده و در خلاف جهت رشد مو سبب سوزش می شود. بنابراین بهتر است موها را در جهت رشد اصلاح کنید. به جهت رشد موها در هنگام اصلاح توجه کنید. در صورتی که موها به سمت پایین رشد کرده اند به سمت راست یا چپ اصلاح کنید. سعی کنید به حس خود در خصوص موها توجه کنید و به چشم ها اعتماد نکنید. بیش از حد اصلاح نکنید. به قدری ژیلت را روی پوست بکشید که مو را جدا کند.

 

(( در صورتی که بیش از حد یک جا را اصلاح کنید متورم می شود. در اوایل اصلاح، هنگامی که دو روز پشت سر هم موها را اصلاح می کنید سبب خارش و قرمزی پوست می شود. بنابراین پس از اصلاح بگذارید چند روز بگذرد تا پوست به تغییرات عادت کند. موهای زائد پشت را فراموش نکنید: سعی کنید موهای پشت را در آینه بزنید. ))

 

به کار بردن مو چین

حتی ریش تراش های گران نیز برخی موها را نمی زنند. بنابراین از موچین استفاده کنید. درد بیش از چند ثانیه طول می کشد. اما می توانید از عهده اش برآیید.

 

درمان لیزری

در صورتی که مشکلی با صرفه هزینه زیاد برای از بین بردن موهای زائد بدن تان ندارید، مطمئنا لیزر می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای این موضوع باشد. امروزه لیزر یکی از پرطرفدارترین روش ها برای از بین بردن موها است. این شیوه می تواند کمی خطرناک باشد پس توصیه می شود ابتدا از آن برای از بین بردن موهای دست های تان استفاده کنید و در صورت نبود هیچ گونه عارضه جانبی برای قسمت های حساس بدن تان استفاده کنید.

نکته هایی مهم برای پس از اصلاح

 

برای جلوگیری از تحریک پوست از کف استفاده کنید

پیش از اصلاح از فوم، کرم و ژل بر روی موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید. از فوم اصلاح یا کرم مخصوص تراشیدن موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید. هرگز موهای ناحیه تناسلی را فاقد چرب کردن ناحیه اصلاح نکنید. همیشه پیش از استفاده از کرم اصلاح بر روی ناحیه تناسلی آن را تست کنید و در صورت واکنش آلرژیک از آن استفاده نکنید. محصولات مخصوص خانم ها نرم تر است ولی محصولات مردان معطر است و سبب تحریک و سوزش می شود.

 

لایه برداری برای تمیز نگه داشتن پوست

این کار سبب می شود پوست مرده روی سطح پس از اصلاح پاک شود و از رشد نکردن موهای زیر پوستی جلوگیری می کند. در اینجا یک نکته مثبت وجود دارد: از اسکراب شکر به عنوان لایه بردار استفاده کنید تا پوست شما به صافی پوست یک کودک شود. به علاوه می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. اگر زن هستید از صابون استفاده نکنید. واژن در حالت عادی تمیز کردن را انجام می دهد و فقط کافی است از آب استفاده کنید. در واقع، صابون تعادل pH را به هم میزند و سبب عفونت واژن می شود.

 

استفاده از روغن تخم مرغ

روغن تخم مرغ حاوی چندین ماده زیستی است که از عفونت و التهاب جلوگیری کرده و سبب می شود پوست سریع تر بهبود یابد. پس از اصلاح ناحیه تناسلی به مدت یک هفته دوبار در روز، روغن تخم مرغ به بدن بزنید. بگذارید روغن تا حمام بعدی بماند. هیچ ضرورتی برای شستشو آن موجود نیست زیرا جذب پوست می شود.

 

شستشو موهای ناحیه تناسلی باقی مانده، با استفاده از مرطوب کننده

آلوئه ورا، روغن بچه، و یا مرطوب کننده ها طراحی شده برای مناطق حساس را می توانید استفاده کنید. روغن تخم مرغ حاوی ایمونوگلوبولینهایی است که از قرمزی ناشی از خراش جلوگیری می کند. از مرطوب کننده حاوی رایحه و عوامل رنگ آمیزی استفاده نکنید. از هر چیزی که استفاده می کنید مراقب باشید حاوی عطر نباشد. از کرم بعد اصلاح مردها استفاده نکنید زیرا سبب سوزش می شود.

 

روغن بچه سبب خراب شدن کاندوم لاتکس می شود. اگر برنامه نزدیکی جنسی دارید از این روغن استفاده نکنید. پودر عرق و روغن اطراف ناحیه تناسلی را جذب می کند و سبب کاهش قرمزی و خارش می شود. اما مراقب باشید پودر داخل واژن نرود. به علاوه مراقب باشید منافذ پوست مسدود نشوند. خانم ها نباید پودر تالک در ناحیه تناسلی استفاده کنند زیرا احتمال سرطان تخمدان را افزایش می دهد. در واقع، تالک برای خشک کردن دستکش جراحی نیز استفاده نمی شود زیرا ماده ای سمی است.

 

نرم کردن مو و فولیکول های مو با دوش گرم یا حمام

این کار سبب می شود موهای درشت راحت تر اصلاح شود. می توانید به جای حمام کردن، یک پارچه گرم و خیس به مدت ۵ دقیقه بر روی ناحیه تناسلی قرار دهید سپس موها را بزنید. قبل و پس از اصلاح، لایه برداری انجام دهید. انجام لایه برداری قبل از اصلاح سبب می شود پوست مرده جدا شود و اصلاح راحت تر انجام شود. به علاوه احتمال خراش افتادن پوست کاهش می یابد.

 

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره موهای اندام تناسلی زنان و نکات مهم

تیرگی واژن را با ترفندهای خانگی از بین ببرید

نکات مهم بهداشت و سلامت واژن خانم ها

داشتن پاهای دلپذیر و جذاب با این روش های موثر

 

.

منبع : niksho.com