صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

چاقی مادران باعث نارسایی قلبی نوزادان

چاقی مادران منجر به نارسایی قلبی نوزادان می‌شود . زنان چاق بیش از زنانی که وزن مناسبی دارند و ‌ فرزندان با نارسایی‌‌های قلبی به دنیا می‌آورند. را در آکاایران ببینید

چاقی مادران منجر به نارسایی قلبی نوزادان می‌شود . زنان چاق بیش از زنانی که وزن مناسبی دارند،‌ فرزندان با نارسایی‌‌های قلبی به دنیا می‌آورند.


زنان چاق 18درصد بیش از زنانی که وزن مناسبی دارند، ‌فرزندان با نارسایی‌های قلبی به دنیا می‌آورند.


همچنین احتمال به دنیا آوردن کودکانی با نارسایی‌های قلبی در زنانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند،‌ 30 درصد از بیش از دیگران است.


این پژوهش از سوی «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا» و روی بیش از 6 هزار و 440 نوزاد مبتلا به نارسایی‌های قلبی و 5 هزار و 673 نوزاد که به چنین عوارضی مبتلا نبوده‌اند، انجام گرفته است.


این پژوهش به بررسی فاکتورهایی مانند سن مادر، نژاد و قومیت پرداخته است. ابتلای زنان به دیابت پیش از بارداری، خطر بزرگی برای نوزادانشان محسوب می‌شود.


این گزارش در ادامه پیشنهاد می‌دهد که زنانی که به چاقی و اضافه وزن مبتلا هستند، پیش از اقدام به بارداری،‌ نسبت به کاهش وزن اقدام کنند.


این پژوهش بزرگترین پژوهشی است که به بررسی و معرفی عوامل مؤثر در نارسایی‌های هنگام تولد پرداخته است.

نارسایی قلبی نوزادان,علت نارسایی قلبی نوزادان,کودکان, بهداشت کودکان, بهداشت,زنان چاق, نارسایی‌های قلبی در زنان, سن مادر, نژاد, ابتلای زنان به دیابت نارسایی قلبی نوزادان,علت نارسایی قلبی نوزادان,کودکان, بهداشت کودکان, بهداشت,زنان چاق, نارسایی‌های قلبی در زنان, سن مادر, نژاد, ابتلای زنان به دیابت