صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

از کتک زدن کودکان چیزی عایدتان نمی شود

از کتک زدن کودکان چیزی عایدتان نمی شود تنبیه کودک و تربیت کودک و والدین را در آکاایران ببینید

روزنامه قانون - علی روستایی: تنبیه کودک نقش مهمی در تربیت او دارد. اما تنبیه باید به صورت درست و صحیح انجام گیرد.  باید بدانید  همان قدر که تنبیه می تواند در تربیت کودک موثر باشد ، به همان اندازه نیز می تواند تاثیر منفی در تربیت او داشته باشد.

بنابراین باید توجه داشت که این امر روش های خاص خود را دارد و در صورت نادرست انجام شدن آن، کودک آسیب های روانی زیادی را متحمل می شود که این موضوع به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.  والدین و همچنین معلمین باید به این مسئله توجه داشته باشند که تنبیه نادرست باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی در کودک می شود. بنابراین انتخاب تنبیه مناسب با رفتار غلط کودک، خود بسیار دارای اهمیت است.

تنبیه بدنی


تنبیه بدنی به هر شکلی که باشد قطعا بین شما و فرزندتان دیوار و حایل ایجاد می کند. خود ما از کسانی که به نوعی سعی می کنند به ما آسیب برسانند نفرت داریم. به هر حال این طبیعت انسان است و پدر و مادر باید بدانند تاثیر انضباطی تنبیه بدنی، سطحی و موقتی است. برای ایجاد یک پیوند دائمی با فرزندتان باید در کنار آموزش نظم و انضباط، به او احترام هم بگذارید. تنبیه بدنی مولد احساس ترس است و برای همیشه بین والدین و فرزندان فاصله می اندازد. بسیاری از والدین اغلب به یاد نمی آورند که خودشان در دوران کودکی تا چه اندازه از تنبیه شدن متنفر بوده اند. شیوه های مثبت و متعددی برای نزدیک شدن به کودک و یادآوری اشتباهاتی که مرتکب شده وجود دارد. از کتک زدن کودک هیچ چیز عایدتان نمی شود!

یکی از بهترین انواع تنبیه ، تنبیه کلامی است


 در این نوع از تنبیه والدین می توانند فرزند خود را از یک سری امتیازات مثل تماشای برنامه های تلویزیونی، رفتن به منزل دوستان یا خرید وسایل خوشحال کننده و… محروم کنند.

به طور کلی اگر می خواهید فرزندان تان خود را انسان هایی باارزش تصور کنند باید آنها را با تمام نقاط ضعف و کاستی هایشان بپذیرید و به آنها ایمان داشته باشید. در غیر این صورت فقط تعداد کمی از آنها ممکن است به خودشان اعتقاد پیدا کنند. همچنین یاد بگیرید تا شخصیت آنها را از رفتارهایشان جدا کنید. ما باید به آنها ثابت کنیم بدون توجه به آنکه چگونه عمل می کنند، آنها را دوست داشته و برای آنها به عنوان یک فرد ارزش و احترام قایلیم.

از آنجا که نیاز به امنیت، تعلق داشتن و دوست داشته شدن از نیازهای اساسی هر انسانی است و هر کودکی برای داشتن احساس امنیت باید حداقل یک نفر را دوست داشته باشد و توسط یک نفر دوست داشته شود، تنبیه، به ویژه عیب جویی موجب می شود کودکان احساس کنند غیرقابل دوست داشتن هستند.

بچه ها باید باور کنند که کسی برای آنها اهمیت و احترام قایل است، باید باور کنند که کسی نسبت به آنان متعهد است و به اندازه کافی دلسوز آنهاست و به شادی آنها فکر می کند. آنان باید احساس کنند که دوست داشتنی هستند.

آنها نیاز دارند که بدانند چه کاری را باید انجام دهند، نه این که چه کاری را نباید انجام دهند، آنان نیاز دارند که احساس کنند انسان های مفیدی هستند، دوست دارند بشنوند که موجب خوشحالی والدین شان شده اند و مایلند سعی و تلاش زیاد آنها مورد توجه والدین شان قرار بگیرد. کودکانی که به آنها بی اعتنایی می شود، نمی توانند حس کنند که عزیز شمرده می شوند، زیرا مورد توجه قرار نمی گیرند. پس آنها را به رسمیت بشناسیم و برایشان ارزش و اهمیتی درخور قایل شویم.

لطفا در نظرهای خود الفاظ زشت به کار نبرده، و از توهین به افراد حقیقی و حقوقی به هر نحوی بپرهیزید . در صورت عدم رعایت، نظر درج شده منتشر نخواهد شد.