صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

با رعایت این نکات، بهترین عکس ها را از کودکتان بگیرید

را در آکاایران ببینید

آکایران : 
 
 
 
از آنجایی که کودکان به سرعت رشد می کنند، حال زمان آن است که دوربین عکاسی خود را بردارید و از لحظات کودکی فرزندتان عکس بگیرید. با رعایت نکاتی که در زیر برایتان آورده ایم، شما هم می توانید بهترین عکس ها را از کودکتان به یادگاری بگذارید.

آکاایران: با رعایت این نکات، بهترین عکس ها را از کودکتان بگیریدهنگام عکس گرفتن بنشینید
شما از کودکتان بسیار بلندتر هستید. از آنجا که بهترین عکس های کودکان از زاویه دید هم سطح با خودشان است، بهتر است ارتفاع خود را کم کنید سپس از او عکس بگیرید.

بر چشم ها تمرکز کنید
بهترین عکس های گرفته شده از انسان ها و حیوانات یک نقطه اشتراک داشتند: تمرکز بر چشم ها. اگر عکسی جذاب می خواهید، تمرکز را بر چشم های کودکتان بگذارید.

بگذارید خودش باشد
هدف از عکس گرفتن ثبت شخصیت کودکتان در لحظه است، بنابراین به کودکتان اجازه دهید تا خودش باشد. بهترین عکس هایی که من از کودکان گرفته ام زمانی بوده که آنها مشغول بازی های مورد علاقه خود بوده اند. سعی کنید توجه او را به خود جلب نکنید تا عکس هایتان حالت طبیعی تری به خود بگیرد.
از آوردن نور شدید در عکس خودداری کنید
این قانون برای تمام عکس هایی که با دوربین دیجیتال گرفته می شود، صدق می کند. بهتر است عکسی که از کودکتان می گیرید کاملا یا در سایه یا در آفتاب باشد. اگر ترکیبی از هر دو باشد، عکس خوب گرفتن سخت خواهد شد.

از فلش استفاده کنید
اگر می خواهید چیزی را واضح تر در عکس نشان دهید، حتی در روز هم از فلش استفاده کنید. نور فلاش سایه ها، به عنوان مثال سایه های دور چشم و بینی، را از بین می برد.

به پس زمینه توجه کنید
به پس زمینه عکس توجه کنید. سعی کنید پس زمینه های خنثی انتخاب کنید تا تمرکز بیننده را به خود جلب نکند. شما می خواهید کودکتان در عکس بدرخشد، نه پس زمینه آن.
زاویه های گوناگون را انتخاب کنید
بیشتر ما عادت کردیم از زاویه رو به رو عکس بگیریم. بهتر است زاویه های دیگر را نیز امتحان کنید. به عنوان مثال پشت یا کنار کودکتان بایستید و از او عکس بگیرید.

حرکات او را محدود کنید
اگر فرزندتان خیلی کوچک است، او را روی تاب قرار دهید. در این صورت حرکات او قابل پیش بینی است (جلو و عقب) و شما می توانید بهترین زاویه را برای عکس گرفتن از او انتخاب کنید.

منبع :