صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

درد زایمان طبیعی چگونه است؟

را در آکاایران ببینید

آکایران :سایت نی نی بان: برای اینکه در روزهای آخر بارداری تشخیص دهیم دردی که داریم درد زایمان است یا نه، باید به نکاتی توجه کنیم. مثلا اگر شخص متوجه انقباض و درد زایمان گردید باید شروع به یادداشت کردن فواصل  و مدت زمان درد نماید.
درد زایمان طبیعی چگونه است؟

آکاایران: درد زایمان طبیعی چگونه است؟


اولین علامتی که در هفته های پایانی و یا نزدیک به زایمان اتفاق می افتد پایین آمدن شکم و قرار گرفتن سر جنین در کانال زایمان است. اگر در انتهای دوره بارداری قرار گرفته اید و قصد دارید فرزند خود را طبیعی بدنیا بیاورید بایستی ازعلایم و مراحل زایمان طبیعی آگاهی پیدا کرده تا بتوانید دردهای واقعی زایمان را ازدردهای کاذب تشخیص دهید.
بنا به گزارش آکاایران : ادامه مطلب را در اینجا بخوانید
زنگ تفریح، بچه ها را هرکول کنید

کم کم به فصل درس و مدرسه نزدیک میشویم و بهتر است والدین از حالا خودشان را برای تغذیه سالم کودکان در مدرسه آماده کنند. چون وقتی بچه ها خانه نیستند کنترل آنچه می خورند بسیار سخت است. با این که امروزه غذاهایی که به عنوان وعده ناهار در مدرسه به بچه ها داده میشود نسبت به قبل سلامت تر است اما برخی کودکان و والدین آن ها ترجیح میدهند خودشان ناهار به مدرسه ببرند. برای میان وعده های سالم، ناهار یا نوشیدنیها بسیار مهم است که بر کاهش نمک، چربی و قند در هر کدام از این خوراکیها دقت کنید.
ادامه مطلب را در اینجا بخوانید

اولین نشانه دندان درآوردن کودک (۲)

اکثر والدین تصور می کنند که اولین دندان آسیایی دائمی که در پشت دومین دندان شیری می روید به این علت که جانشین دندان شیری نشده است شیری است.
حدود ۶ ماهگی اولین دندان شیری که دو دندان وسط فک پایین است رویش می کند. زمان طبیعی برای شروع و رویش دندان های شیری بین ۵ تا ۷ ماهگی است. ولی یک کودک ممکن است خیلی زودتر از این موعد دندان در آورد مثلا در یک ماهگی و یا شروع رویش دندان های او تا سن یک و نیم سالگی به تاخیر بیفتد که طبیعی است.
ادامه مطلب را در اینجا بخوانید

خواب و خوراک کودک شما ردیفه؟!

«یعنی الان خوابش کافیه؟» و «این غذایی که می خوره، براش خوبه؟» یکی از تکراری ترین سوال هایی است که مادرها در طول شبانه روز ده ها بار از خودشان می پرسند. کمتر مادری به درستی می داند که بچه اش باید چقدر شیر و چند تا میوه و چند تکه گوشت بخورد یا چند ساعت در شب و چند ساعت روز بخوابد تا اوضاعش رو به راه باشد.
ادامه مطلب را در اینجا بخوانید

12 نکته مهم در مورد لگد زدن جنین

علت کاهش حرکات جنین می تواند به خطر افتادن سلامت جنین یا کاهش مایع آمنیوتیکی باشد. استانداردی برای تعداد حرکات جنین وجود دارد، اما یک عدد دقیق نداریم. شاید یکی از مهم ترین و جالب ترین مراحل بارداری، احساس حرکت های جنین در بدن مادر باشد، اما از آنجا که این حرکات نشانه سلامت و حیات جنین هم هستند، گاهی باعث نگرانی می شوند. دانستن ۱۲ نکته زیر شاید کمی از نگرانی هایتان کم کند.
ادامه مطلب را  در اینجا بخوانید
راهنمای ویدیویی مادران جوان
اگر با شنیدن و دیدن بیشتر ارتباط برقرار می کنید و از خواندن حوصله تان سر می رود، بهترین ویدیوها را با موضوعات پرطرفدار و مهم گردآوری کرده ایم.

ادامه مطلب را در اینجا بخوانید...

منبع :