صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

نشانه های سقط جنین چیست؟

یک خانم اگر دو بار پشت سر هم سقط جنین داشته باشید باید برای بارداری دیگرش حتما زیر نظر دکتر زنان و زایمان باشد تا از تکرار دوباره این سقط ها جلوگیری شود.اگر میخواهید بیشتر در مورد سقط جنین بدانید با نمکستان همراه باشید. را در آکاایران ببینید

آکاایران: نشانه های سقط جنین چیست؟

آکاایران: نشانه های سقط جنین چیست؟

یک خانم اگر دو بار پشت سر هم سقط جنین داشته باشید باید برای بارداری دیگرش حتما زیر نظر دکتر زنان و زایمان باشد تا از تکرار دوباره این سقط ها جلوگیری شود. اگر میخواهید بیشتر در مورد سقط جنین بدانید با نمکستان همراه باشید.

یکی از رایج ترین اتفاق های هفته ی بیستم بارداری، سقط جنین است که حدودا 30 درصد از خانم ها قبل از اینکه بدانند باردار شده اند در این مدت فرزند خود را سقط می کنند.طبق تحقیقات انجام شده حدود 15 درصد از بارداری های که توسط پزشکان تایید شده اند، به سقط جنین منجر می شود. یکی از توصیه های همیشگی پزشکان این است که خانم های باردار حتما علائم و عوامل که باعث سقط جنین می شود را به خوبی بدانند تا بتوانند به خوبی از ایجاد محیطی که باعث سقط جنین می شود جلوگیری نمایند.مهمترین عواملی که به گفته پزشکان میتواند باعث سقط جنین بشود، بارداری در سن بالا، اضافه وزن بیش از حد یا کم وزنی، داشتن فشار خون بالا و همچنین بیماری دیابت،مصرف مشروبات الکلی و همچنین سیگار کشیدن می باشد.اگر شما هر یک از عواملی که در بالا ذکر شده را دارید یا انجام میدهید، حتما در زمان بارداری زیر نظر یک پزشک قرار گیرید.

علائم سقط جنین

1-خونریزی

یکی از چیزی های که به صورت معمول نشانه سقط جنین است، خونریزی است.البته این مورد را باید ذکر کرد که هر خونریزی مربوط به سقط جنین نیست پس باید در مورد این مشکل با پزشک خود مشورت نمایید.حدودا 30 درصد از خانم های باردار خونریزی دارند و همه آنها فرزند خود را از دست نمیدهد.

2-درد

اگر در هنگام خونریزی دچار درد نیز شدید میتوان آن را یکی از علائم سقط جنین در نظر گرفت.این دردها میتواند در ناحیه لگن، شکم و یا کمر ظاهر شود و میزان درد آن با توجه به متغیرهایی همانند موقع عادت ماهیانه و .. متفاوت باشد.تشخیص اینکه دردهای که به سراغ شما می آید عادی است یا خیر سخت است اما باید به این نکته توجه داشت که معمولا به دلیل بزرگ شدن رحم در دوران آغاز بارداری ممکن است دردهای شدیدی به سراغ شما بیاید.

همچنین بخوانید:  روش های اورژانسی پیشگیری از بارداری توضیحات کامل

 

3-کاهش فعالیت های بدن

علایم از دست دادن فرزند و سقط جنین میتواند در هر خانم متفاوت باشد و ذکر این موضوع مفید است که بیشتر سقط جنین ها در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد.اگر میخواهید بدانید فرزند شما سالم است یا خیر به فعالیت های بدنی خود دقت داشته باشید، اگر به صورت ناگهانی فعالیت های شما کاهش پیدا کرده است هر چه سریعتر به دکتر خود مراجعه نمایید تا آزمایش های تخصصی بر روی شما انجام شود.

4-تغییر در علایم بارداری

یکی دیگر از راه های که میتوانید از سقط جنین خود مطلع گردید، تغییر در علایم بارداری است نظیر تغییر در حالت تهوع و استفراغ و یا حساسیت های که موقع لمس پستان به سراغ شما می آید البته اگر این علایم را در سه ماهه دوم بارداری احساس کردید ممکن است به دلیل تغییر در هرمون های بدن شما در زمان بارداری باشد و جای نگرانی در مورد سقط جنین موجود نیست.برای اینکه از سلامت نوزاد خود اطمینان پیدا کنید بهتر است آزمایش های مربوط به سطح هرمون های بدن خود را با مراجعه به آزمایشگاه انجام دهید.به گفته پزشکان هنوز دلیل ثابت شده ای برای سقط جنین پیدا نشده است اما بهتر است به صورت ماهیانه و اگر به گفته پزشک نیاز بود به صورت هفتگی آزمایشاتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که فرزند شما سالم است.

 

نشانه های سقط جنین چیست؟

.

منبع : namakstan.ir