صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

این دارو برای کودکان زیر 12 سال ممنوع است

یکی از عوارض جانبی مهم این دارو برای کودکان بروز مشکلات تنفسی جدی است. را در آکاایران ببینید

آکاایران: این دارو برای کودکان زیر 12 سال ممنوع است

آکاایران: این دارو برای کودکان زیر 12 سال ممنوع است


یکی از عوارض جانبی مهم این دارو برای کودکان بروز مشکلات تنفسی جدی است.

کارشناسان داروسازی در اتحادیه اروپا هشدار دادند که باید از تجویز کدئین برای درمان سرفه و سرماخوردگی در کودکان زیر 12 سال خودداری شود. آژانس دارویی اروپا (EMA) در بیانیه ای اعلام کرد که برای کودکان زیر 12 سال نباید کدئین تجویز شود و همچنین مادران شیرده به دلیل اثرات سوء کدئین روی نوزادانشان باید از مصرف این دارو پرهیز کنند.

براساس محدودیت های مصرف دارویی که در سال 2013 میلادی از سوی این سازمان ارائه شد، به طور کلی مصرف این دارو فقط برای تسکین درد در افراد بالای 12 سال مجاز است و آن هم فقط در مواردی که جایگزین هایی نظیر «پاراستامول» یا ایبوپروفن بی تأثیر باشند. این آژانس هشدار داد کدئین مخدری است که می تواند در بدن به مورفین تبدیل شود و به همین خاطر نباید برای کودکان زیر 12 سال تجویز شود.

یکی از عوارض جانبی مهم این دارو برای کودکان بروز مشکلات تنفسی جدی است. همچنین بزرگسالانی که دچار مشکلات تنفسی هستند باید از مصرف این دارو پرهیز کنند.

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

 

 

.

منبع :