صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

این خوراکی ها قد کودکان را کوتاه نگه می دارند | قد کودکان و عامل محیطی

قد کودکان پس از وراثت تحت تاثیر محیط است ورزش و رژیم غذایی صحیح میتواند قد کودکان افزایش دهد چربی های ترانس و غذاهای پرچرب موجب چاقی و کتاهی قد کودکان میشود را در آکاایران ببینید

آکاایران: این خوراکی ها قد کودکان را کوتاه نگه می دارند | قد کودکان و عامل محیطی

 

همه ما می دانیم که وارثت و ژنتیک اولین عامل تاثیرگذار بر قد آدمی است. میانگین قد والدین شما حدود قد شما را معین خواهد کرد. اما علاوه بر وراثت ، محیط نیز می تواند ظاهر انسان را تحت تاثیر قرار دهد. پس اگر محیط را برای بروز ظاهر یک فرد آماده و مهیا سازیم بهترین نتایج را به دنبال وراثت کسب خواهیم کرد. در مورد قد نیز از زمان کودکی باید به رژیم غذایی و ورزش به عنوان عامل های محیطی اثرگذار اهمیت دهیم. سلامت دات لایف خوراکی هایی که موجب کوتاه ماندن قد کودک شما می شود را معرفی کرده است. 
پیام فرحبخش متخصص تغذیه اظهار داشت: یکی از عوامل جدی که منجر به کوتاهی قد کودکان می شود دریافت بیش از اندازه انر‍‍‍ژی است.ترشح هورمون هایی در بدن کودکان چاق باعث اختلال در عملکرد هورمون رشد  شده که این موجب کوتاهی قد در کودکان می شود.
وی با اشاره به اینکه مصرف غذاهای پر چرب نیز نقش موثری در جلوگیری از رشد قد کودکان دارد ، تاکید کرد : مصرف خوراکی های پر کالری و تنقلات مضر در کودکان به هیچ عنوان توصیه نمی شود در حالیکه تشویق آنها برای مصرف  خوراکیهای پروتئینی و ویتامینD نقش بسزایی در استحکام استخوانها و افزایش قد دارد . 
فرحبخش گفت: از آن جایی که نیاز روزانه بدن کودکان در حال رشد به کلسیم دو چندان است بنابرین گنجاندن مواد لبنی در برنامه غذایی کودکان امری ضروری است.
این متخصص تغذیه اظهار داشت : کودکانی که بیشتر اوقات روز به انجام بازی های رایانه ای می پردازند و فعالیت بدنی کافی نداشته نیز کوتاه قد هستند.
فرحبخش بیان کرد : مصرف مکمل های افزایش قد فاقد تجویز متخصصان تغذیه و یا پزشک معالج در افراد می تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه آورد.

بیماری هایی که قد کودکان را کوتاه می کنند عامل اثرگذار دیگر بر قد کودکان است که سلامت دات لایف به تشریح به آن پرداخته است.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف