صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

تشخیص و درمان بیماری راشیتیسم | بیماری راشیتیسم در کودکان و بزرگسالان

تشخیص و درمان بیماری راشیتیسم در کودکان بسیار مهم است با استفاده از ویتامین D و کلسیم درمان این بیماری صورت بگیرد تا در بزرگسالی مشکلی بوجود نیاید پیشگیری را در آکاایران ببینید

آکاایران: راشیتیسم چگونه بوجود می آید ؟ بیماری راشیتیسم به دنبال کمبود شدید ویتامین D در استخوان به وجود می آید. در مقالات پیش علت به وجود آمدن راشیتیسم را به طور کامل برای شما خوانندگان توضیح دادیم. بیماری راشیتیسم کودکانی را که در رژیم غذایی خود ویتامین D کافی مصرف نمی کنند ، درگیر خواهد کرد. قرار گیری در معرض نور خورشید بهترین راه برای پیشگیری از بیماری راشیتیسم است. بنابراین سعی کنید پاهای کودک خود را در معرض نور خورشید قرار دهید تا ساخت ویتامین D در بدن و استخوان های کودک فعال شود. سلامت دات لایف قصد دارد تا در ادامه مطلب قبلی خود ، تحت عنوان بیماری راشیتیسم چیست ؟ از تشخیص و درمان بیماری راشیتیسم برای شما سخن به میان آورد.

آکاایران: تشخیص و درمان بیماری راشیتیسم | بیماری راشیتیسم در کودکان و بزرگسالان

تشخیص و درمان بیماری راشیتیسم

 

پیشگیری از ابتلا به بیماری راشیتیسم

قرار گرفتن در معرض نور خورشید بهترین منبع ویتامین D را فراهم می آرود. در بیشتر فصول، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید نزدیک ظهر کافی است. با این حال، اگر شما پوست تیره دارید، اگر زمستان است و یا اگر در عرض های جغرافیایی شمالی زندگی میکنید، ممکن است قادر نباشید به اندازه کافی ویتامین D را از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دریافت کنید.

علاوه بر این، به دلیل نگرانی های سرطان پوست، به ویژه به نوزادان و کودکان خردسال، هشدار داده می شود که از قرار گیری در معرض آفتاب مستقیم پرهیز کنند و یا همیشه از کرم های ضد آفتاب و لباس های محافظ استفاده کنند.

برای جلوگیری از راشیتیسم، مطمئن شوید که کودک شما غذاهایی که در حالت عادی حاوی ویتامین D هستند، می خورد – ماهی های چرب ، روغن ماهی و زرده تخم مرغ- یا این که از مواد غذایی استفاده میکند که با ویتامین D غنی شده اند، مانند:

  • شیرخشک نوزاد
  • غلات
  • نان
  • شیر، اما نه مواد غذایی ساخته شده از شیر مانند ماست و پنیر
  • آب پرتقال

برچسب های مواد غذایی را حتما برای تعیین محتوای ویتامین D بررسی کنید.

اگر باردار هستید، با دکتر خود در مورد مصرف مکمل های ویتامین D مشورت کنید.

از آنجا که شیر انسان تنها حاوی مقدار کمی از ویتامین D است، تمام نوزادان شیرخوار باید ۴۰۰ واحد بین المللی (IU) ویتامین D خوراکی در روز دریافت کنند. آکادمی آمریکایی اطفال توصیه می کند که نوزادان شیرخوار و یا نوزدانی که کمتر از ۳۳٫۸ اونس (۱ لیتر) شیرخشک میخورند، در روز مکمل ویتامین D خوراکی مصرف کنند. در این مقاله سعی شده است تشخیص و درمان بیماری تشخیص و درمان بیماری راشیتیسم توضیح داده شود و امیدواریم تمام تلاش ها برای پیشگیری این بیماری صورت بگیرد.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف