صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

تأثیرات جشن تولد بر روح و روان کودکان

و اگر اطرافیان روز تولدشان را فراموش کنند یا جشنی هر چند ساده برایشان تدارک نبینند ناراحت می شوند و حتی اکثر افراد بزرگسال نیز عاشق جشن تولد گرفتن هستند و چه را در آکاایران ببینید

آکاایران: تأثیرات جشن تولد بر روح و روان کودکان

آکاایران: حتی اکثر افراد بزرگسال نیز عاشق جشن تولد گرفتن هستند، و اگر اطرافیان روز تولدشان را فراموش کنند یا جشنی هر چند ساده برایشان تدارک نبینند ناراحت می شوند، چه برسد به کودکان که عاشق جشن و کیک و کادو گرفتن هستند. اما کودکان از چه سنی متوجه این جشن ها می شوند و از آن لذت می برند؟ تأثیرات جشن تولد بر روی کودک به چه صورت است؟ دانشمندان پس از تحقیقات انجام شده بر روی گروه های سنی مختلف به این نتیجه رسیدند که خاطره انگیز ترین و بهترین جشن تولد برای کودک در سن 4 سالگی رقم می خورد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که در سن ۴ سالگی تمام ذهنیت کودک از محیط اطرافش شکل گرفته و می‌تواند تمام اطرافیان را بشناسد. در این سن ذهن او برای فراگیری و به خاطر سپردن خاطرات بسیار زیاد است و می‌تواند تمام لحظات را به عنوان خاطرات در ذهنش ثبت کند.

کودکان از یک سالگی به تصاویر رنگی واکنش نشان می‌دهند و اغلب دوست دارند جشن تولدشان همراه با اشیاء و تزئیینات رنگی باشد.

برای اینکه فرزندتان از جشن تولدش نهایت لذت را ببرد و هیجانی‌ و پر انرژی ‌تر باشد، بهتر است بچه‌های هم سن و سالش نیز در مراسم دعوت کنید.

برای به وجد آوردن بچه‌ ها می توان محیط خانه را پر از توپ‌ها، اشیاء و پلاستیک‌های رنگی کرد. این کار باعث افزایش هیجان و شور در کودکان می‌شود.

 کودکان از سن ۴ سالگی به موسیقی‌های کودکانه بسیار واکنش نشان می‌دهند. بنابراین سعی کنید در جشن های تولد از موسیقی و آهنگ‌های کودکانه استفاده کنید.

دورهمی های کودکانه به همراه سایر بچه های هم سن و سال به ویژه از ۳ سالگی به بعد باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان می‌شود.

جشن گرفتن سالروز تولد کودک این باور را به او می‌دهد که حضورش در خانه برای شما  بسیار مهم است. در نتیجه سعی کنید تا حد امکان  برای تولد فرزندتان یک مهمانی کوچک ترتیب دهید تا لحظات شاد و مفرحی را برایش بوجود بیاورید.

.

منبع : ooma.ir