صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

راه هایی برای پیشگیری و درمان عرق سوزی نوزاد

نسبت به تعویض آن اقدام کنید. این پوشک ها همچنین با نرمی فوق العاده شان از پوست لطیف بچه ها مراقبت می کنند. و پوشک پریمیوم کر پمپرز طراحی شده با نشانگر رطوبت به شما کمک می کند تا بلافاصله بعد از خیس شدن پوشک را در آکاایران ببینید

آکاایران: راه هایی برای پیشگیری و درمان عرق سوزی نوزاد

آکاایران:  

حتما وقتی نوزادی را در آغوش گرفته اید یا زمانی که او را نوازش می کنید متوجه لطافت بی حد پوستش شده اید. بنابراین باید بدانید که برای مراقبت از چنین پوست لطیفی چه کارهایی انجام دهید. یکی از حساس ترین بخش های پوست نوزادان نواحی شکم، پاها و باسن آنهاست. این بخش ها به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت ادرار و مدفوع، آسیب پذیرتر است به همین دلیل عرق سوز و حساسیت های پوستی مشکلی شایع بین نوزادان ۴ تا ۱۵ ماهه است.

پیشگیری از عرق سوز با انتخاب پوشک مناسب:

برای پیشگیری از ابتلا به عرق سوز پوشکی، باید بصورت مرتب پوشک بچه را عوض کنید. هر چند انتخاب پوشک بچه خوب با جذب بالا به پیشگیری از عوارض پوستی کمک زیادی می کند اما حتی بهترین پوشک بچه هم برای محافظت از پوست کودک نیازمند تعویض به موقع هستند.

پوشک پریمیوم کر پمپرز طراحی شده با نشانگر رطوبت به شما کمک می کند تا بلافاصله بعد از خیس شدن پوشک، نسبت به تعویض آن اقدام کنید. این پوشک ها همچنین با نرمی فوق العاده شان از پوست لطیف بچه ها مراقبت می کنند.

درمان عرق سوز پوشکی:

متاسفانه ۲۵ درصد بچه ها در سراسر دنیا به عارضه های پوستی ناشی از استفاده پوشک دچار می شوند. بنابراین باید با راه هایی برای کمک به درمان فوری این مشکل آشنا باشید تا پس از عرق سوز شدن پوست کوچولو به درمان او کمک کنید.

در زمان بروز عارضه های پوستی، پوشک را در فواصل زمانی کوتاه تری عوض کنید و تا حد ممکن رطوبت را از پوست او دور نگه دارید.
با ملایمت، نواحی زیر پوشک را با آب و یک پارچه ی نرم، تمیز کنید، یا از دستمال های مرطوب ملایم استفاده کنید.
با گذاشتن و برداشتن دستمال، پوست کودک را خشک کنید. دستمال را به پوست کودک نکشید. اجازه دهید تا پوست آن ناحیه در معرض هوا بطور کامل خشک شود.

چگونه از پوست کودک محافظت کنیم ؟

• با ملایمت لایه ای نازک از پماد های محافظت کننده مثل کرم زینک اکسید یا وازلین روی پوست کودک بمالید.
• با استفاده از پوشک نرم، جاذب و با کیفیتی که رطوبت را جذب می کند، پوست را خشک نگه دارید.
• مطمئن شوید که پوشک بچه بیش از حد محکم بسته نشده است تا رطوبت با پوست فاصله داشته باشد.

در موارد زیر با پزشک خود صحبت کنید:

• زخم ها شدید هستند، تاول میزنند یا خونریزی دارند

• عارضه های پوستی ظاهر غیرطبیعی دارد

• جوشهای عرق سوزی حتی با مراقبت اضافی ( بیشتر) هم بهبود پیدا نمی کنند

پیشنهاد می شود خرید پوشک اصل را تنها از نمایندگی پوشک بچه انجام دهید تا از اصالت و کیفیت پوشک اطمینان و بهترین پوشک بچه را انتخاب کنید.

احساس شما در مورد این مطلب چیست ؟
خوشحال (0)
عشق (0)
غافلگیر (0)
غمگین (0)
عصبانی (0)
.

منبع : mamanam.com