صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

بعد از بچه دار شدن باید چه کارهای انجام دهیم؟

نوزاد خود را به دنیا می آورند تازه مسئولیت هایشان شروع می شود و باید به خوبی از عهده مسئولیت ها خود برآیند. در این مقاله و بعد از اینکه مادران باردار را در آکاایران ببینید

آکاایران: بعد از بچه دار شدن باید چه کارهای انجام دهیم؟

آکاایران: بعد از اینکه مادران باردار، نوزاد خود را به دنیا می آورند تازه مسئولیت هایشان شروع می شود و باید به خوبی از عهده مسئولیت ها خود برآیند. در این مقاله از دکتر سلام مراقبت های که مادران باید بعد از بچه دار شدن انجام دهند را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

وقتی که یک زن باردار است، مردم دوست دارند که با او تماس برقرار کنند و به نوعی در وضعیت بارداری به مانند یک آهن ربا هستید. اما وقتی که کودک شما متولد می شود، بیشتر تمرکز و توجه ها به سمت کودک می رود. وقتی که کودک شما متولد می شود، مسئولیت های جدیدی بر عهده شما می افتند که کشف این مسئولیت ها و برآمدن از عهده آن ها حائز اهمیت است.

به عقیده خانم جنیفر لودن، نویسنده کتاب «کتاب آسایش زن باردار: راهنمای پرورش خود برای رفاه هیجانی در طول بارداری» رفاه هیجانی از وقتی آغاز می شود که یک زن با نتیجه مثبت آزمایش بارداری خود مواجه می شود. او می گوید: «بارداری این فرصت و زمان را به زن ها می دهد که برای خودشان ارزش قائل شوند و خود را پرورش دهند.» او ادامه می دهد: «وقتی که یک کودک دارید، یادآوری این نکته که چه کسی هستید سخت می شود و به همین دلیل نیاز به یک حس خویشتن تثبیت شده دارید تا شما را در مرکز نگه دارد.»

آیا چنین چیزی به این معنا است که فرد باید یک اتاق مراقبه یا تفکر برای خود اختصاص دهد و هر روز یک ساعت از وقت خود را فقط در این اتاق بگذراند و به یک موسیقی گوش دهد و خلوت کند؟ خانم جنفیر لودن در پاسخ به این سوال با خنده می گوید که یک چنین چیزی باید رخ دهد. اما به نظر خانم لودن نکته مهم این است که فرد باید این اجازه را به خود دهد که خود را در درجه اول اهمیت قرار دهد. به طورکلی، یک فرد باید این را به خود یادآوری کند که افراد باارزش زیادی به توانایی شما وابسته هستند و درنتیجه پس از بچه دار شدن از خود نیز مراقبت کند.

از A تا Z

A بیانگر سیب (Apple) و دیگر میوه های آبدار است. توصیه می شود که پس از تولد کودک هرروز چند سیب یا میوه های آب دار بخورید. برای خودتان کیوی بخرید، حتی اگر دیگر اعضای خانواده کیوی دوست ندارند.A بیانگر عضلات شکمی (Abdominals) نیز است. خانم دنیس اوستین، مربی فیتنس در برنامه تلویزیونی Denise Austin’s Fiand Lighمی گوید که یک تلاش آگاهانه برای تو دادن شکم حتی در حین خواب رفتن نیز صدمه زیادی به فرد نمی رساند.

B بیانگر زیبایی (Beauty) است و فرد نباید زیبایی خود را نادیده بگیرد. می توانید وسایل آرایشی و عطر نوین بخرید.


D بیانگر مرتب کردن (Decluttering) خانه یا اتاق است. اگر فرد یک روز در میان اتاق خود را مرتب کند و هر چیزی را سر جای خود قرار دهد با بهبود روحیه خود مواجه می شود.

E بیانگر (Exercise) است. خانم اوستین انجام تمرین های پیلاتس را در طول بارداری توصیه نمی کند.

F بیانگر ملحفه های نرم (Fine Linens) است. توصیه می شود که از ملحفه و تشک های نرم استفاده کنید. رخت خواب و خواب شما از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

G بیانگر آدم های بالغ (Grownups) است. از این ترس نداشته باشید که با دیگر بزرگ سال ها وقت بگذارید و کودک خود را تنها بگذارید. علاوه بر این، G بیانگر فرار (Getaway) است. در اینجا فرار به معنای گذراندن زمان های فاقد فرزند است.

H بیانگر چای داغ (Hotea) است. بریتانیایی ها با خوردن چای داغ سعی می کنند به آرامش برسند.

I بیانگر شما (you) است. این به این معنا است که باید برای خود وقت صرف کنید و چیزهای موردعلاقه خود همچون باغبانی و کتاب خواندن را انجام دهید.

J بیانگر آهسته دویدن (Jogging) است. این نوع از دویدن به مادر کمک می کند تا پس از زایمان به هیکل مناسب دست یابد.

K بیانگر بچه گربه ها (Kittens) است. نیاز نیست که پس از تولد کودک از شر بچه گربه ها خلاص شوید. این حیوانات اهلی می توانند حتی فشارخون شما را نیز پایین بیاورند. تنها توصیه می شود که از دست زدن به جعبه مخصوص ادرار گربه ها خودداری کنید.

L بیانگر عشق (Love) است. پس از تولد کودک چنان حیران و مجنون می شوید که هرگز نشده باشید. از این عشق به کودکتان لذت ببرید.


M بیانگر ماساژ (Massage) است. توصیه می شود که در طول بارداری یک ماساژ درمانگر پیدا کنید که درزمینه ماساژ دادن زنان باردار آموزش دیده است. علاوه بر این، M بیانگر فیلم ها (Movies) نیز است. سعی کنید که فیلم تماشا کنید.M بیانگر موسیقی (Music) نیز است. از همسرتان بخواهید که آهنگ های موردعلاقه تان را برای شما پیدا کند.

N بیانگر نه (NO) است. یاد بگیرید که نه گفتن را به دیگران بگویید. برای مثال، وقتی که خسته هستید و حوصله ملاقات باکسی را ندارید به دیگران بگویید که نمی خواهید اکنون آن ها را ملاقات کنید.

O بیانگر بیرون (Out) است. به بیرون از خانه بروید. برای مثال، هر سه شنبه شب با همسرتان به رستوران بروید.

P بیانگر پدیکور (pedicures) است. خانم کتی سانتستبان یکی از مددکارهای اجتماعی شهر فونیکس است که می گوید پس از تولد پسر چهار کیلویی اش شروع به پدیکور کرد.

Q بیانگر سکوت (Quiet) است. یکی از مادرها به کودکان خود می گفت که اگر 15 دقیقه ساکت باشند به آن ها جایزه می دهد. چنین چیزی به کودک یاد می دهد که زمان را یاد بگیرد.

R بیانگر مذهب (Religion) است. در بسیاری از مساجد و کلیساهای جای مخصوص بچه ها وجود دارد که در آنجا مادر می تواند به کودک خود شیر دهد یا پوشک او را عوض کند.


S بیانگر به هم چسبیدن (Snuggles) است. خانم اوستین می گوید که از کودک خود به عنوان وزنه برای انجام بعضی از تمرین های بی خطر استفاده می کند و کودک نیز از چین کاری لذت می برد. علاوه بر این،S بیانگر کفش (shoe) نیز است. شاید از خریدن کفش لذت نبرید، اما خریدن کفش یک لذت جهانی است.

T بیانگر امتحان شده و درست (Tried and True) است. سعی کنید که پیش از رفتن مجدد به سرکار سرگرمی هایی که قبلا امتحان کرده اید و مناسب شما هستند را انجام دهید و از این نترسید که به این سرگرمی ها عادت خواهید کرد.

U بیانگر درک (Understanding) است. این را درک کنید که همسر شما نیز به توجه نیاز دارد.

V بیانگر تجسم (Visualization) است. این را تجسم کنید که آرامش دارید و یک مادر شاد هستید.

W بیانگر پیاده روی (Walks) است. زنان باردار می توانند در طول بارداری پیاده روی کنند. حتی پس از زایمان نیز یک خانم می تواند به همراه همسر خود به پیاده روی رود.

X بیانگر ماجراجویی فوق العاده (Excellenadventure) است. یک روز در میان زمانی را برای رفتن به جاهای دیدنی اختصاص دهید.

Y بیانگر یوگا (Yoga) است. انجام حرکات یوگا برای مفاصل بسیار مفید هستند و باعث آرامش فرد می شوند.

Z بیانگر خواب (َ ZZZZZ’s) است. سعی کنید که زیاد بخوابید و زمانی که کودک شما خواب است نیز استراحت کنید.

.

منبع : hidoctor.ir