صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

درمان انسداد روده در سنین پایین

با در پیش گرفتن برخی روش های ساده می توانیم انسداد روده را در سنین پایین درمان کنیم از روش های تش را در آکاایران ببینید

آکاایران: درمان انسداد روده در سنین پایین

آکاایران: با در پیش گرفتن برخی روش های ساده می توانیم انسداد روده را در سنین پایین درمان کنیم از روش های تشخیصی تاثیرگذار در این زمینه می توانیم به تصویربرداری از روده ها و انجام سونوگرافی از این ناحیه اشاره کنیم در هم رفتگی روده ها در سنین نوزادی چه درمان هایی دارد .

راهنمای والدین در مورد انسداد روده در کودکان

درهم رفتگی ( انسداد روده ) روده چیست؟

درهم رفتگی روده نوعی وضعیت گوارشی است که در آن بخشی از روده به یخش مجاور آن می چسبد. (به منظور تجسم بهتر، به یک فنجان مسافرتی پیش ساخته فکر کنید). این وضعیت منجر به التهاب و تورم می شود که در حالت عادی روده را مسدود یا از هم گسسته می کند. اگر چنین وضعیتی درمان نشود، ممکن است تهدیدکننده باشد، اما زمانی که زود تشخیص داده شود تقریباً به طور کلی قابل درمان است.در آمریکا، سالانه بین ۱ تا ۴ نفر از هر ۱۰۰۰ کودک دچار درهم رفتگی روده می شوند. بیشتر این کودکان بین سنین ۶ ماه تا ۳ سال هستند و ۸۰% آن ها زیر ۲ سال می باشند (درهم رفتگی روده پس از سن ۵ سالگی به ندرت رخ می دهد). پسران ۴ برابر دختران دچار چنین مشکلی می شوند.محققان درباره ی آنچه در حال وقوع است، کاملاً در ابهام هستند. بعضی از متخصصان از نوعی عفونت باکتریایی یا ویروسی شکوه می کنند. در نوزادان کوچک تر از ۳ ماه و در کودکان ۵ ساله یا بزرگ تر، رشد خوش خیم در داخل دیواره ی روده ممکن است عامل ایجاد این وضعیت باشد.


علائم درهم رفتگی یا انسداد روده چیست؟

اگر کودک شما دچار درهم رفتگی روده شده است، ممکن است یک دقیقه خوب بوده سپس دوباره احساس درد کند، زیرا بروز درد به صورت موج است.مراقب این علائم احتمالی باشید:

  • امواج درد شدیدتر و مکرر شده است.
  • با هجوم درد کودک به سختی گریه کرده و پاهایش را کشیده یا خم می کند.
  • ممکن است استفراغ کند.
  • حدوداً نیمی از کودکان دارای مدفوع خونی و مخاطی هستند که مانند ژله ی توت می ماند.
  • کودک عرق کرده و بی حال است.
  • پس از گذشت چند ساعت، کودک ممکن است علائمی از کم آبی بدن مانند چشمان گودرفته، دهان خشک و چسبناک و پوشکی که به طور مستمر خشک است را نشان دهد.
  • با پیشرفت این وضعیت، شکم کودک سخت و متسع می شود و شما قادر به احساس یک توده ی سوسیس مانند در قسمت فوقانی میانی یا راست شکم هستید.

این شرایط هر چه زودتر تشخیص داده شود برای کودک بهتر است. اگر زمان زیادی در این زمینه تلف کنید شرایط کودک سخت تر می شود؛ بنابراین اگر فکر می کنید که کودکتان دچار درهم رفتگی روده شده و درد او رو به وخامت است، به پزشک اطلاع دهید تا در مورد اینکه آیا نیاز به انتقال کودک به اورژانس هست یا خیر شما را راهنمایی کند. اگر شما فوراً به دکتر دسترسی ندارید، کودک را به اورژانس بیمارستان انتقال دهید. درهم رفتگی روده نوعی وضعیت اورژانسی است که نیازمند مراقبت پزشکی است و احتمالاً به خودی خود برطرف نمی شود.


درمان درهم رفتگی روده چیست؟

اگر پزشک کودک شما مشکوک به درهم رفتگی روده است، بررسی توسط اشعه ایکس و احتمالاً اولتراسوند می تواند تشخیص پزشک را تأیید کند. هنگامی که تشخیص صورت گرفت، معمولاً یک رادیولوژیست کودک را ویزیت می کند که تلاش می کند روده را با استفاده از تنقیه به سر جای خود هل دهد. این وضعیت گاهی اوقات خیلی زود پس از اعمال هر دوی این شرایط عود می کند، بنابراین کودک باید برای دو یا سه روز در بیمارستان بستری شود. هنگامی که کودک سلامتی خود را به دست آورده و بتواند به درستی غذا خورده و اجابت مزاج کند از بیمارستان مرخص خواهد شد.درهم رفتگی روده هراس آور است اما هنگامی که به سرعت تشخیص داده شود، بهبودی ۱۰۰% خواهد بود.

.

منبع : hidoctor.ir