صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

خوابیدن روزانه ؛نیاز اطفال برای رشد

خواب بعد از ظهر به کارکرد حافظه بلندمدت کمک می کند. همچنین این مطالعات نشان می دهد که 90 دقیقه خواب نیمروز و به حافظه کمک بسیاری می کند را در آکاایران ببینید

آکاایران: خوابیدن روزانه ؛نیاز اطفال برای رشد

آکاایران: خواب بعد از ظهر به کارکرد حافظه بلندمدت کمک می کند. همچنین این مطالعات نشان می دهد که 90 دقیقه خواب نیمروز، به حافظه کمک بسیاری می کند.خواب نیمروز به مدت یک ساعت، باعث بهبود هوشیاری تا 10 ساعت می شود.

خواب یکی از ضروری ترین نیازهای فیزیولوژیک است که قابل جایگزینی هم نیست، البته کیفیت خواب و شرایط یک خواب خوب هم بسیار بااهمیت است.

محمدرضا معتمد متخصص مغز و اعصاب در گفت: خواب یک نیاز ضروری برای هر فرد در طی 24 ساعت است که میزان ساعات مورد نیاز خواب در سنین مختلف فرق دارد. در نوزادان تا 20 ساعت خواب در روز است که به تدریج کم می شود و در یک فرد بالغ و سالم بین 7 تا 10 ساعت متغیر است.

وی افزود: بسیاری از افراد نیاز به خواب کمتری دارند و با 7 ساعت خواب طی شبانه روز سرحال هستند، در صورتی که بعضی افراد علی رغم خواب شبانه کافی، نیاز به خواب نیمروزی هم دارند تا بتوانند طی آن، به تجدید نیرو و افزایش توان ذهن بپردازند.
معتمد ادامه داد: بسیاری از هورمون های بدن در طی خواب فعالیت دارند، به خصوص هورمون رشد که ارتباط مستقیم با خواب کافی و باکیفیت دارد. در مورد خواب نیمروزی، نمی توان نظر جداگانه ای از خواب شبانه ارائه داد و در مورد افراد، متفاوت است.
این متخصص مغز و اعصاب گفت: از آنجایی که کودکان و نوجوانان در سنین رشد هستند، اهمیت خواب نیمروزی برای این عده از اهمیت بیشتری برخوردار است و لازم است که حتما در طول روز 1 تا 2 ساعت خواب دارا باشند
.

منبع : hidoctor.ir