صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

علت خس خس سینه نوزادان چیست؟

خس خس سینه نوزادان معمولا نشان دهنده بیماری نبوده و به راحتی قابلرفع است مگر در مواردی که با ترشحات غلیظ همراه باشد. را در آکاایران ببینید

آکاایران: علت خس خس سینه نوزادان چیست؟

آکاایران: علت خس خس سینه نوزادان چیست؟

سیمرغ

خس خس سینه نوزادان معمولا نشان دهنده بیماری نبوده و به راحتی قابلرفع است مگر در مواردی که با ترشحات غلیظ همراه باشد.

علل خس خس سینه نوزادان

اکبر کوشانفر، متخصص کودکان درباره علل خس خس سینه در نوزادان و کودکان، گفت: خس خس سینه در نوزادان (تا 2 ماهگی) به ندرت دیده می شود و نشان بیماری خطرناکی نیست به گونه ای که مادر با تغییر وضعیت شیردهی، تمیز کردن مجرای تنفسی، باز گذاشتن راه های تنفسی نوزاد حین مصرف شیر مادر و ... می تواند این مساله را در فرزندش بهبود ببخشد.


اما اگر خس خس سینه در نوزادان همراه با ترشح غلیظ بینی و چرکی باشد نیازمند مراجعه به پزشک است؛ زیرا می تواند نشانه ابتلا به یک بیماری ویروسی از جمله سرماخوردگی باشد.

 

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره علت خس خس در کودکان، اظهار کرد: بروز خس خس از 2 ماهگی تا 2 سالگی نیز اگر همراه با ترشح غلیط بینی و چرک باشد نیازمند مراجعه به پزشک و دریافت آنتی بیوتیک است.
کوشانفر با تاکید براینکه به والدین توصیه می شود به شدت از ارائه خودسرانه آنتی بیوتیک به فرزندانشان خودداری کنند، گفت: آنتی بیوتیک باید مطابق با نوع بیماری، شرایط بیمار و ... به بیماران تجویز شود به گونه ای که ممکن است در یک بیماری مشابه به افراد مختلف، آنتی بیوتیک مختلف تجویز شود.


.

منبع : seemorgh.com