صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

کتاب های پیشنهادی برای پدر و مادرهای جوان

کتاب های پیشنهادی برای پدر و مادرهای جوان کتاب و تربیت فرزندان و پدر و مادرها را در آکاایران ببینید

 برترین ها: شما مقابل کودکان‌تان مسئولید حتی پیش از تولد! این مسئولیت  هم بسیار فراتر از تامین خواب و خوراک کوچولوهای نازنین است.  شما در برابر پرورش روح و روان آن‌ها مسئولید. این شمایید که باید از کودکان‌تان فرزندانی موفق، توانمند و با اراده بسازید. کودکانی که خلاقند و سرشار از اعتماد به نفس. کتاب‌های پیشنهادی به شما پدران و مادران جوان می‌آموزند که چطور از روح و روان فرزندان‌تان مراقبت کنید...

انگیزه و یادگیری

نویسنده: ام.اش قیمت:1950 تومان

کتاب انگیزه و یادگیری، اصول اساسی انگیزه و یادگیری را در بر می‌گیرد. بر همین اساس نویسنده در آن تلاش کرده تا با ارائه تئوری‌های مختلف درک عمیق‌تری از انگیزه، ارتقا و بهبود مهارت‌های یادگیری برای خوانندگان فراهم کند. از آنجا که انگیزه و یادگیری تنها در یک محیط مناسب ظهور پیدا می‌کند در این کتاب از چگونگی ایجاد این محیط مناسب برای رشد و پرورش انگیزه‌ها و یادگیری در کودکان در حال رشد صحبت شده است.


کاردستی‌های خلاق

نویسنده: آزاده حکیمی قیمت: 2500 تومان

مادران و پدران اولین و مهم‌ترین بسترسازان رشد و بالندگی فرزندانند. والدین و سپس مربیان و معلمان می‌توانند با توجه و حوصله با کودک و نوجوان خود همراه شوند و با نگاهی دوباره به وسایل قابل بازیافت و هر وسیله در دسترس، زمینه ساخت بهترین کاردستی‌های نو و خلاق را فراهم کنند. این کتاب با زبانی ساده به همه پدران و مادران و حتی مربیان می‌آموزد که چطور با استفاده از این ابزار خلاقیت فرزندان خود را شکوفا کنند.


ارزشیبابی توصیفی

نویسنده:سوزان بروکهارت قیمت:2300 تومان

در فرآیند آموزش، بازخورد والدین به کودکان نقش بسیار مهمی در یادگیری او دارد. این بازخورد حامل پیامی است که در ذهن کودک  نقش می‌بندد و به او القا می‌کند که از نظر  والدین،یادگیری چه چیز مهمی است.  این کتاب با ذکر شواهد، این نکته مهم را به خوبی روشن کرده است که  ارائه‌ بازخورد مؤثر به کودکان مهارت کلیدی در فرِآیند آموزش و قلب ارزش‌یابی توصیفی است که والدین باید مهارت اجرای آن را کسب کنند.


توان بخشی کودکان

نویسنده:دکتر طلعت ا...یاری قیمت:900 تومان

این کتاب نتیجه تجربه والدین در برخورد با کودکانی است که از نظر جسمی یا ذهنی با مشکل روبه‌رو هستند. این تجارب با عقاید متخصصان این رشته در مورد کم‌توانی نیز همراه شده است. در این کتاب می‌خوانید قبل از این‌که بیاندیشیم کودکان کم‌توان چه کارهایی می‌توانند بکنند، باید ببینیم قادر به انجام کدام کارها هستند و قدم به قدم با آن‌ها پیش برویم...


پسرتان را در پیشرفت‌ تحصیلی کمک کنید

نویسنده: گری ویلسونقیمت:3500 تومان

این کتاب به شما می‌گوید که چطور می‌توانید استعدادها و توانمندی‌‌های بالقوه پسران بازیگوش‌تان را  بشناسید و آن‌ها را به فعل در‌آورید. در فصل‌های مختلف این کتاب برخی از مهم‌ترین موانع پیشرفت تحصیلی پسران شناسایی  شده و توضیح داده شده که چطور می‌توانید آن‌ها را از سر راه بردارید. همچنین به موانعی اشاره شده که به نظر نویسنده والدین می‌توانند در برداشتن آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشند.


چگونه فرزندان خود را به خواندن ترغیب کنیم؟

نویسنده: روی بلج فوردقیمت:2000 تومان

این کتاب شامل صدها سرگرمی است که کودکان طی آن‌ها با بازی به خواندن می‌پردازند و ضمن سرگرمی با واژه‌های مختلف آشنا می‌شوند. نویسنده این کتاب تلاش کرده تا با ارائه راه‌کارهای مناسب به والدین بیاموزد که چطور در خانه محیطی ایجاد کنند که در آن کتاب دوست خانواده باشد، «خواندن» سرگرمی مطلوبی باشد و زمینه‌های کنجکاوی و تخیل رشد در محیط خانه فراهم شود...


فرزند خود را برای ورود به مهد آماده کنیم

نویسنده: فرحناز مددی
 قیمت:1000 تومان

این کتاب با زبانی ساده و قابل درک و با در نظر گرفتن گوناگونی خانواده‌ها و فرهنگ ایران، به موضوع آماده کردن فرزندان برای ورود به مهدکودک که بنیان آموزش و پرورش است، می‌پردازد. در این کتاب، به اهمیت احساس کودک در نخستین روز ورود به مهد، ضرورت برخورد صادقانه مربی با او، تصمیم گیری درست والدین برای انتخاب سن و زمان مناسب فرستادن کودک خود به مهد، دلایل فرستادن او به مهد کودک، آماده کردن او برای این تحول بزرگ، ویژگی‌های مهد کودک خوب و...  پرداخته شده است.


مفهوم قاطعیت در رفتار با فرزند چیست؟

نویسنده: فرحناز مددی، مریم احمدی شیرازیقیمت:1500 تومان

چگونه می‌توانیم به درستی یا نادرستی حرف یا عقیده‌ای پی ببریم؟ کتاب «رفتار قاطعانه...» با  پرسش‌هایی بنیادین از این دست از  والدین و مربیان و تمام کسانی که با کودکان سر و کار دارند، آغاز می‌شود و پس از ارائه پاسخ‌های کوتاه به آن‌ها، به آسیب‌های ناشی از نبود قاطعیت در خانواده و ویژگی‌های والدین قاطع می‌پردازد و با  آوردن نمونه‌های ساده از زندگی روزانه، به درک مفاهیم و پیشنهادهای ارائه شده کمک می‌کند.


چگونه می‌توانیم وقت خوبی را در کنار فرزند بگذرانیم

نویسنده: مریم احمدی شیرازی
قیمت:1300 تومان

پدرو مادر عزیز! شما چقدر برای فرزند خود وقت می‌گذارید؟  این کتاب  با زبانی ساده، راهکارهایی عملی به  شما ارائه می‌دهد تا با بهره گرفتن از فرصت‌های کوتاه میان کارها و دوندگی‌های روزانه، با فرزند خود در دوره‌های مختلف رشد، ارتباط دوستانه، لذت‌بخش و به دور از امر و نهی، بازخواست و کشمکش برقرار کنید و به آگاهی‌ها و مهارت لازم برای فرصت آفرینی در این زمینه دست یابید.


جرو بحث با بچه‌ها قدغن

نویسنده: مایکل نیکولزقیمت:  2400 تومان

هیچ چیز بیشتر از جر و بحث با کودکان والدین را به ستوه نمی‌آورد. این بگو مگو‌ها از اقتدار والدین می‌کاهد و اعتبار آن‌ها را  پیش فرزندان‌شان تضعیف می‌کند تا جایی که بچه‌ها پدر و مادر خود را مانند دشمنانی می‌بینند که باید مقابل‌شان از خود دفاع کنند تا پیروز شوند!  این کتاب برای حل این مشکل،  مهارت «گوش دادن پویا» را پیشنهاد می‌دهد. مهارتی که در آن والدین با گوش دادن دقیق به فرزند خود با او خود همراه می‌شوند و....


رویکردی نوین در فرزند پروری (از درون به برون)

نویسنده: دانیل سیگل  مری هارتسل
 قیمت: 6500 تومان

این کتاب راهنمایی است درباره تربیت کودکان و رفتارشناسی والدین در رابطه با پرورش فرزندان.  مباحث این کتاب برگرفته از دستاوردهای نوین دانش روانشناسی در زمینه تربیت و پرورش کودکان است. مولفان کتاب تلاش کرده‌اند با ترکیب مجموعه وسیعی از رشته‌ها، چارچوب رشدی یکپارچه‌ای برای درک ذهن، مغز و روابط انسانی پدید بیاورند و با بهره‌گیری از یافته‌های نوین زیست‌شناسی اعصاب و پژوهش‌های دلبستگی، چگونگی تاثیر مستقیم روابط بین فردی بر رشد و مغز را توضیح دهند.


چگونه فرزندی خلاق داشته باشیم

نویسنده: وین دایر قیمت: 5000 تومان

با خواندن این کتاب می‌توانید با استفاده از هفت روش ساده پیشنهادی دکتر «وین دایر» اعتماد به نفس کودکان خود را هر روز تقویت کنید. می‌توانید به بچه‌های کوچکتر محبت کنید آن هم بدون آن‌که آن‌ها را لوس بار بیاورید. ریسک‌پذیری را در آن‌ها افزایش بدهید بدون این‌که از شکست هراسی داشته باشند. در این کتاب می‌آموزید که چطور خشم خود و فرزندان‌تان را مهار کنید و چطور به فرزندان‌تان بیاموزید که دچار اضطراب و هراس از زندگی نباشند.


بازی‌های آموزشی برای کودکان( از تولد تا 2 سالگی)

نویسنده: سید رضا فلاح چایقیمت:1300 تومان

این کتاب در درجه اول برای والدین کودکان، به ویژه مادران و مربیان کودکان از ابتدای تولد تا 2 سالگی تدوین شده است. برای انجام این فعالیت‌ها به آموزش‌های خاص و اسباب‌بازی  و تجهیزات ویژه نیاز نیست.  هر کدام از این فعالیت‌ها به این منظور طراحی شده‌اند که محرکی زمینه‌ای برای رشد و تحول جسمانی و روانشناختی کودک به روشی متناسب و در یک دوره سنی مشخص باشند.


فرزندان دارای عزت نفس

نویسنده: چری فولر
 قیمت: 2000 تومان

در این  کتاب به شیوه‌های عملی برای بالا بردن اعتماد به نفس سالم در کودکان اشاره می‌شود. شیوه‌هایی که با به کار بستن آن‌ها می‌توانید به فرزندان‌تان عزت نفس بدهید و از آن‌ها افرادی کارآمد و دارای ثبات احساسی بسازید. در این کتاب می‌خوانید:«اعتماد به نفس در دوران طفولیت شکل می‌گیرد. با توجه به اهمیت عزت نفس، یکی از مهم‌ترین وظایف ما، به‌عنوان پدر و مادر پرورش فرزندانی است که در حد توان برای پرورش خودانگاره قوی و سالم آن‌ها کوشیده‌ایم...»


1001 کاری که بچه‌ها باید ببینند و انجام دهند

نویسنده: هری.اچ.هریسون

قیمت:4000 تومان

دراین کتاب می‌خوانید:«هدف از دوران کودکی، آموزش دیدن برای دوره بزرگسالی است. بیش از هزار کار وجود دارد که هر کودکی نیاز دارد ببیند و انجام دهد تا باور، جرات، مهارت و اطمینان به دست آورد که بتواند وقتی دوره بزرگسالی فرا می‌رسد، از خانه برود و مستقل زندگی کند... شما می‌توانید با استفاده از این کتاب از همان سال‌های اولیه زندگی فرزندان‌تان آن‌ها را برای دوره بزرگسالی آماده کنید.»