صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

مواد غذایی مضری که باید از نوزادان دور کنید

آیا شما هم در زمان انتخاب بهترین و بدترین مواد غذایی برای نوزادتان گیج می شوید؟ متخصصان یک لیست آماده کرده اند که باید نوزادان از مصرف این مواد غذایی دور شوند را در آکاایران ببینید

 

آیا شما هم در زمان انتخاب بهترین و بدترین مواد غذایی برای نوزادتان گیج می شوید؟ متخصصان یک لیست آماده کرده اند که والدین باید نوزادشان را از مصرف این مواد غذایی دور کنند.

وقتی شیر گاو به کودک می دهید مراقب باشید. تحقیقات نشان دادند که نوزاد خیلی سخت می تواند شیر گاو را هضم کند، و به همین دلیل است که باید تا زمانی که یک ساله می شود، شیر مادر یا شیر خشک بخورد.

 

در فروشگاه ها انواع آب نبات های رنگی و شیرین با طعم میوه ای وجود دارند که ممکن است نوزادتان را وسوسه کرده و شما را وادار به خرید آنها کند، اما متخصصان می گویند این آب نبات ها برای نوزاد خیلی مضر هستند، چون حاوی مقدار خیلی زیادی شکر و کالری های خالی بوده، و همچنین آنها به دهان نوزاد چسبیده و جویدنشان را سخت تر می کند.

نوشابه ها هم مقدار زیادی شکر و کالری های خالی دارند و تحقیقات نیز می گویند این نوشیدنی ها برای سلامتی کودکان مضر هستند، چون در آینده باعث اضافه وزن در آنها می شوند.

مواد غذایی دیگری مثل سس کچاپ و خیارشور حاوی رنگ مصنوعی بوده و مقدار زیادی سدیم و مواد نگهدارنده دارند که برای نوزاد خیلی مضر هستند.

پنیر هم کالری زیادی دارد و هضم آن برای نوزاد راحت نیست و می تواند به سوءهاضمه و معده درد منجر شود.

سیریال های شیرین مخصوص صبحانه شاید گزینه سالمی به نظر برسند، اما این مواد نیز حاوی مقدار خیلی زیادی شکر هستند که برای نوزاد اصلا مناسب نیست.

 

این


">


">
"> مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.

منبع : hidoctor.ir