صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

اهمیت برخی رفتارها با کودکان

این رفتارهایی والدیین با اطفال بیشترین تاثیر را روی فرزندانشان می گذارند بهتر است کمی در اعمال خود تجدید نظر کنیم! را در آکاایران ببینید

این رفتارهای والدین با اطفال بیشترین تاثیر را روی فرزندانشان می گذارند بهتر است کمی در اعمال خود تجدید نظر کنیم!

به فرزندتان اولتیماتوم می دهید که « برو لباسهات رو بپوش والا بیرون نمی ریم!» و او هم می گوید: « باشه نریم» و همین باعث عصبانیت تان میشود. اینجاست که تمام دیسیپلینی را که برای تربیت فرزندتان در نظر گرفته اید شکست خورده می بینید. اما شما نیاز دارید که برخی اوقات پدرو مادر بودن تان را ثابت کنید.او را میترسانید
دختر دو ساله من هر روز برای رفتن به مهدکودک با من جنگ دارد. یک روز صبح که او برای رفتن به مهدکودک بهانه می آورد به او گفتم کنار مهدکودک یک ایستگاه پلیس است و او میتواند انتخاب کند که به مهدکودک برود یا مرکز پلیس. مربی مهد از آن روز میگوید که دخترم مدام راجع به مرکز پلیس و پلیسها سوال میکند. حالا من توی دردسر بزرگتری افتادم.
راه بهتر: حتی گاهی دروغ های کوچک هم میتوانند دردسرساز شوند. بدون شک تاکتیک ترساندن کودک میتواند مشکلات بزرگتری به همراه داشته باشد. به جای این مدل حرف زدن مادر باید بگوید « میدانم که گاهی مهدکودک رفتن برات سخته. منم بعضی وقت ها دلم نمیخواد برم سرکار.» هم دردی باعث می شود فرایند مهدکودک رفتن صبح ها آسان تر شود.

تهدید می کنید اما عمل نمی کنید
با دخترم به خانه دوستم رفتیم و دختر صاحبخانه هر اسباب بازی که دخترم برمی داشت، میگرفت و پیش خودش نگه میداشت. مادرش گفت « عروسک رو برگردون به سارا والا برش میدارم» بعد هم برگشت و شروع به صحبت با من کرد. بدون شک دختر بچه دوباره هر چیزی را که دخترم میخواست برمیداشت.
راه بهتر: این اصلا خوب نیست که شما بد شوید اما وقتی کودکی کاری را انجام نمیدهد این یکی از پیامدهای کار خود کودک است. هزار بار هم که بگویید « اگر اسباب بازیهات رو پرت کنی همش رو ازت میگیرم» باعث نمیشود کودک رفتارش را ترک کند. چیزی که فرزند شما از این جمله ها برداشت میکند این است که « چند بار دیگه هم میتونم این کار رو انجام بدم تا وقتی که مامان جلومو بگیره» به جای این کار هشدار دهید و بعد اگر کودک دوباره آن کار را انجام داد محل را ترک کنید. یک یادآوری مهم به او بکنید مثل اینکه وقتی تو وسایل رو پرت میکنی میدونی که ما مجبور میشیم زودتر اینجا رو ترک کنیم. امیدوارم مجبور نشیم زود این کار رو بکنیم.»

ناهماهنگ هستید
وقتی بچه ها را به مهمانی بردیم به آنها گفتیم باید درست رفتار کنند والا فردا شب از پارک خبری نیست. همسرم با وجود آنکه آنها در مهمانی خیلی شلوغ کردند و دور از انتظار ظاهر شدند آنها را به پارک برد.
راه بهتر: حتی اگر همسر شما عمدی در این کار نداشته باشد این رفتار او باعث میشود بچه ها حس بدی نسبت به شما داشته بشند. اگر شما و همسرتان روشهای تنبیهی متفاوتی دارید، اصلا اشکالی ندارد اما تا زمانی که عواقبی بر روی رفتارهای یکسان نداشته باشد. بهترین کار این است که فهرستی از قوانین مورد بحث انتخاب کنید و درباره گزینه های موجود بحث کنید.

قوانین را نقض می کنید
وقتی پسر ۲ ساله من وسیله ای را برمیدارد مادرش روی دست او میزند و به او میگوید « نه» این کار جواب میداد تا زمانی که مربی مهدکودک دید که او روی دست همه بچه هایی که اسباب بازیها را برمی داشتند میزند.
راه بهتر: بچه ها رفتارهای بد را از شما تقلید میکنند  وقتی قرار است به کودک یاد دهید چیزی را پرت نکند خودتان هم نباید چیزی را پرت کنید و قوانین را در مورد خودتان هم رعایت کنید.

منبع : hidoctor.ir