صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

لباس های آدمک نقاشی کودکتان چه می گوید؟

معتقدند شلوار نماد جنسی و کودکان معمولا تمایل و محیط اطراف یا اعضای و تمایل به تایید و نقاشی‌ها را در آکاایران ببینید

این لباس ها نیاز کودک به محبت و گرمای عاطفی را نشان می‌دهد که البته بسیارکم در نقاشی‌ها دیده می‌شود.

 البته باید بدانید هر چند بسیاری از کودکان برای آدمکشان لباس نمی‌کشند و در سنین مختلف تمرکز چندانی روی آن ندارند و بیشتر به محیط اطراف یا اعضای آدمکشان تاکید دارند. لباس کشیدن معمولا در سنین دبستان رخ می‌دهد و کودک بیشتر براساس آنچه که در محیط پیرامونش دیده است برای آدمک‌های نقاشی‌اش لباس می‌کشد. 

جیب :
در نقاشی برخی کودکان جیب‌ها بسیار بزرگ و مشخص کشیده شده‌اند. این کودکان معمولا تمایل به مالکیت دارند. اگر تعداد جیب‌ها زیاد باشد مربوط به کودکان وابسته است که به نوعی محرومیت عاطفی دارند. کشیدن شاه تاج‌دار نشان‌دهنده سلطه است که کودک برای نشان‌دادن آن از تاج استفاده می‌کند. برخی از کودکان هم تجسمی از پدر دارند. مطلب دیگری که کودک با کشیدن شاه تاج‌دار بیان می‌کند تمایل به تایید شدن است یعنی کودک دوست دارد والدین یا اطرافیانش او را تایید کنند. اگر کودک به جای تاج، کلاه کشید باز هم نمادی از مردانگی و قدرتمندی است. 

شلوار :
بعضی معتقدند شلوار نماد جنسی است اما به درستی نمی‌توان این مطلب را تایید کرد زیرا برخی از کودکان نماد جنسی ندارند اما برای آدمکشان شلوار هم می‌کشند.

دامن :
بیشتر دختربچه‌ها برای آدمک‌ خود دامن چین‌دار می‌کشند که تاکیدی بر خود دوستداری زنانه است.

لباس‌های ضخیم و بلند :
 این لباس ها نیاز کودک به محبت و گرمای عاطفی را نشان می‌دهد که البته بسیارکم در نقاشی‌ها دیده می‌شود. کشیدن لباس کهنه و مندرس با وصله‌های مشخص نشان‌دهنده طغیان در برابر محیط است. بعضی از کودکان هم حالت ناارزنده‌سازی دارند یعنی خودشان را کمتر از آنچه که هستند، می‌دانند. 

دکمه :
بسیاری از کودکان به کشیدن دکمه‌های لباس توجهی ندارند اما بعضی از آنها این توجه را روی لباس دارند و دکمه‌های لباس را بسیار بزرگ و مشخص می‌کشند. دکمه‌ها معمولا نشان‌دهنده تبعیت از یک قدرت است. این قدرت ممکن است در مادر یا پدر باشد. تزیینات دیگری که کودکان آنها را در لباس آدمکشان نقاشی می‌کنند شامل سنجاق، گل‌سینه، گره و از این قبیل است. کشیدن این تزیینات به معنی آن است که کودک دوست دارد مهار شود و از والدینش تبعیت کند. 

کفش :
خیلی‌کم کشیده می‌شود اما به طور کلی پسرها معمولا کفش‌ها را نوک تیز می‌کشند که نماد مردانگی است و دخترها کفش پاشنه‌دار و با فرم زنانه می‌کشند که آن هم نماد زنانگی است. 

جواهرات :
کودکان مرفه روی کشیدن جواهرات تاکید زیادی دارند چون آنها را در خانواده یا اطرافیانشان زیاد دیده‌اند. به همین دلیل مثلا گردن‌بندی با مرواریدهای درشت نقاشی می‌کنند. از طرفی کشیدن جواهرات میل به توجه کودک را نشان می‌دهد.منبع : zendegimosbat.ir
گردآوری خانواده آکا