صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

کوچولو اینشتین می شود اگر... -

نیازی به خریدن سی دی های بی بی اینشتین یا شرکت در همایش های گران قیمتی که این روزها باب شده اند و ادعا می کنند می توانند به شما راه و رسم باهوش کردن فرزندت را در آکاایران ببینید

آکاایران: نیازی به خریدن سی دی های بی بی اینشتین یا شرکت در همایش های گران قیمتی که این روزها باب شده اند و ادعا می کنند می توانند به شما راه و رسم باهوش کردن فرزندتان را آموزش دهند، ندارید. پژوهشگران با بررسی های دقیق شان، کار را برای شما آسان کرده اند. آنها می گویند چه بکنید و حتی چگونه فرزندتان را تغذیه کنید تا هوشش […]

آکاایران: کوچولو اینشتین می شود اگر...

نیازی به خریدن سی دی های بی بی اینشتین یا شرکت در همایش های گران قیمتی که این روزها باب شده اند و ادعا می کنند می توانند به شما راه و رسم باهوش کردن فرزندتان را آموزش دهند، ندارید. پژوهشگران با بررسی های دقیق شان، کار را برای شما آسان کرده اند. آنها می گویند چه بکنید و حتی چگونه فرزندتان را تغذیه کنید تا هوشش زیاد شود و در آینده عملکرد بهتری نسبت به همکلاسی هایش داشته باشد.

اگر تناسب اندام داشته باشد

پول دادن بابت سی دی ها را فراموش کنید و به جای آن یک ترازو برای کودک تان بخرید. محققان می گویند اگر مراقب وزن فرزندتان باشید و کاری کنید که همیشه اندامش متناسب بماند، یک پله به باهوش تر شدنش نزدیک تر شده اید. به نوشته ساینس دیلی، محققان بر این باورند که حفظ تناسب اندام، می تواند به باهوش تر شدن کودکان منجر شود. بر اساس بررسی های آنها، بچه هایی که اندام متناسب دارند ریاضیات را بهتر یاد می گیرند و مهارت های خواندن شان از کودکان دیگر قوی تر است.

به گفته محققان، داشتن اندام متناسب باعث می شود که خون در بدن بهتر جریان پیدا کند و با خون رسانی بهتر به مغز، ساختار ماده سفید موجود در آن بهبود می یابد و بچه ها مهارت های بیشتری را کسب می کنند.

اگرصبحانه بخورد

پیش از این پژوهشگران ثابت کرده بودند که صبحانه خور ها بهتری می توانند از حافظه شان استفاده کنند اما محققان در بررسی های دیگر دریافته اند که صبحانه خوردن تنها اثر موقت بر مغز نمی گذارد بلکه می تواند به بالاتر رفتن هوش بچه ها نیز منجر شود. دیلی میل نوشته است بچه هایی که صبحانه کاملی که از غلاتی مثل جو و گندم سرشار باشد را میل می کنند، هم باهوش تر شده و هم توانایی تمرکزشان از دیگر کودکان بیشتر می شود. به گفته پژوهشگران این بچه ها با آمادگی ذهنی بالاتری به مدرسه می روند، کمتر خسته می شوند و کمتر اضطراب به جان شان می افتد.

گذشته این، بررسی ها ثابت کرده که علاوه بر توانایی های ذهنی، مهارت های فیزیکی و شناختی این کودکان هم از کسانی که اهل صبحانه خوردن نیستند، بالاتر است. درحالی که پیش از این گفتیم داشتن اندام متناسب هم به باهوش تر شدن بچه ها کمک می کند، باید تاکید کنیم براساس پژوهش ها، کسانی که اهل خوردن صبحانه نیستند چهاربرابر بیشتر از آنهایی که صبحانه کامل می خورند با خطر افزایش وزن و چاق شدن روبه رو می شوند.

اگر شیر مادر بخورد

حتما شنیده اید که شیر مادر یک واکسن طبیعی است که می تواند فرزند شما را از بیمار شدن مصون کند اما حفظ سلامت جسم تنها کاری نیست که از شیر مادر ساخته است. پژوهشگران می گویند کودکانی که با شیر مادر تغذیه شده اند، از شیر خشک خور ها باهوش ترند.

به نوشته ساینس دیلی، محققان ثابت کرده اند که شیر مادرخورها نه تنها در تست های سنجش هوش نمره بیشتری می گیرند بلکه در مدرسه هم نمرات شان بالاتر است و بسیاری از مهارت ها را زودتر از کودکان دیگر یاد می گیرند. پس اگر می خواهید فرزندتان در سال های بعد، کارنامه درخشانی را برای تان به خانه بیاورد، از همین دوران نوزادی او را با شیر مادر تغذیه کنید.

اگر این پنج خوراکی را بخورد

محققانی که تاثیر تغذیه بر هوش کودکان را بررسی می کنند، می گویند با مصرف پنج ماده غذایی می توان به باهوش تر شدن بچه ها کمک کرد. به گزارش نچرال هلث، از نظر محققان کودکانی که از ماهی های آزاد تغذیه می کنند، سیب زمینی می خورند، تخم مرغ را در برنامه غذایی شان جا می دهند، با حبوبات میانه خوبی دارند و اهل خوردن توت های سرشار از آنتی اکسیدان مثل توت فرنگی هستند، هر روز باهوش تر از قبل می شوند.

 پژوهشگران در این بررسی ها ادعای قدیمی ای که می گفت کودک را نمی توان با کمک هیچ راهی باهوش تر کرد را رد می کنند و قاطعانه می گویند بچه هایی که تغذیه خوبی دارند و از این برنامه پیروی می کنند، هوش بالاتری هم خواهند داشت.

اگر مادرش بدویار باشد

اگر تهوع صبحگاهی بارداری، شیرینی مادر شدن را برای تان کمتر کرده، نگران نباشید. محققان می گویند شانس داشتن یک بارداری پرتهوع در خانه هر زنی را نمی زند. آنها معتقدند زنانی که آنقدر خوش شانس هستند که در ماه های بارداری هر صبح بالا بیاورند، در آینده صاحب بچه ای باهوش می شوند.

به نوشته دیلی میل، جنینی که در شکم چنین مادری پرورش می یابد، باهوش تر می شود و پس از تولد، در سه تا هفت سالگی در آزمون های هوشی عملکرد بهتری از خود نشان می دهد پس سختی تهوع های صبحگاهی را به خاطر کودک تان تحمل کنید و از اینکه قرار است فرزندی باهوش را به دنیا بیاورید، به خود ببالید.

اگر  ارثش را داشته باشد

بسیاری از کارهایی که برای فرزندتان انجام می دهید، می تواند او را باهوش تر کند و بسیاری از اشتباهات شما هم می تواند به ضریب هوشی فرزندتان آسیب بزند اما محققان می گویند همیشه شما نیستید که می توانید میزان هوش فرزندتان را تعیین کنید. از نظر آنها گاهی اجداد شما از خودتان هم تاثیرگذارترند و می توانند در باهوش شدن یا پایین بودن ضریب هوشی کودک تان نقش بازی کنند. مطالعه ای که نتیجه اش در پایگاه ساینس دیلی منتشر شده است نشان می دهد 40 درصد هوش کودکان از والدین شان به آنها به ارث می رسد.

براساس این مطالعه، باهوش بودن یا پایین بودن بهره هوشی تا اندازه زیادی ارثی است و بچه هایی که والدین تیزهوشی دارند، به احتمال زیاد خودشان هم در نمرات تعیین IQ امتیاز بهتری می گیرند پس اگر شما و همسرتان از والدین خود چنین ارثی را نبرده اید، از فرزندتان هم بیش از اندازه انتظار نداشته باشید.

اگر سر ساعت بخوابد

شما از والدینی هستید که روی ساعت خواب فرزندشان حساس هستند و معتقدند فرزندشان حتی در مهمانی هم باید راس ساعت معینی به خواب برود؟ اگر چنین سخت گیری هایی را در مورد کودک تان دارید به شما تبریک می گوییم.

محققان معتقدند بچه هایی که سر ساعت می خوابند از آنهایی که خواب نامنظمی دارند، باهوش ترند. به گزارش دیلی میل، پژوهشگران با بررسی کودکان سه و نیم و هفت ساله دریافته اند که بی نظمی ساعات خواب به پایین آمدن نمرات کودکان در آزمون می انجامد. آنها بر این باورند که مهارت های فکری و تکامل مغز بچه هایی که خواب شان منظم است، بالاتر است. پژوهشگران می گویند سه سالگی دوره حساسی برای تکامل مغز و مهارت های فکری است و بی نظمی خواب در این سن می تواند به این توانایی ها آسیب بزند و کودکان را کم هوش کند.

 اگر زیاد گریه نکند

برخی از متخصصان کودکان می گویند بچه ها حق دارند دو ساعت در شبانه روز گریه کنند اما پژوهشگران می گویند زیاد شدن میزان گریه بچه ها بعد از سه ماهگی، می تواند بر هوش آنها تاثیر منفی بگذارد. از نظر پژوهشگران، بچه هایی که در ماه های بعد از تولد مهارنشدنی گریه می کنند، در آینده نه تنها دچار مشکلات رفتاری می شوند بلکه ضریب هوشی شان هم در حدود پنج سالگی پایین تر از بچه هایی است که این شرایط را تجربه نکرده اند.

به نوشته رویترز، ضعف در توانایی های حرکتی یا مشکلات انضباطی از دیگر مشکلاتی است که این بچه ها تجربه می کنند. براساس نتایج بررسی ها، این بچه ها 14 برابر دیگر کودکان به بیش فعالی دچار می شوند و در هشت سالگی عملکرد تحصیلی نامطلوب تری را از خود نشان می دهند.

اگر به زور شیر نخورد

برای مراقبت از سلامت فرزندتان و فربه کردن او مدام به کودک تان شیر می دهید و حتی اگر میلی به خوردن نداشته باشد، به زور به او شیر می خورانید؟ دیلی میل نوشته است که این کار شما می تواند به کاهش بهره هوشی فرزندتان منجر شود. پژوهشگران انگلیسی می گویند وادار کردن شیرخوارها به شیر خوردن، در صورتی که احساس گرسنگی نکنند، می تواند به کاهش هوش آنها بینجامد.

در حالی که روانشناسان کودک معتقدند به زور شیر دادن به کودک حتی می تواند به اندازه گرسنه نگه داشتن او در ایجاد مشکلات روانی تاثیر داشته باشد، پژوهشگران هم به این باور رسیده اند که به زور شیر دادن به کودکان، می تواند تاثیرهای منفی بر رشد مغزی شان بگذارد و آنها را کم هوش کند.

به او بخندید

بله؛ به همین سادگی! شما با چند لبخند شیرین در روز می توانید بدون نیاز به سی دی های بی بی اینشتین بهره هوشی فرزندتان را بالا ببرید چراکه از نظر محققان دیدن چهره های خندان و آدم هایی که به کودک لبخند می زنند، می تواند بهره هوشی او را بالا ببرد. به نوشته رویترز، بچه هایی که آدم های راضی و خندانی را در اطراف شان می بینند، حالات و رفتارهای اطرافیان شان را به خاطر می سپارند و از هیجان های مثبت آنها تاثیر می پذیرند.

به خاطر سپردن لبخندها در ماه های اول تولد و حتی در زمانی که کودک قادر به صحبت کردن نیست، می تواند بر رشد مغز و توانایی های مغزی او تاثیر مثبت بگذارد و در آینده او را باهوش تر جلوه دهد. این درحالی است که بچه هایی که اطرافیان خنثی یا عبوسی دارند از نعمت باهوش شدن بی بهره اند.

نی نی سایت

مطالب مرتبط:

منویی برای هوش کودک!

تست هوش ویژه کودکان 4 تا 10 ساله!

راهکارهایی برای تیز کردن هوش کودکان!

.

منبع :