صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

مشخصات کیف های دانش آموزی استاندارد کدامند؟ -

کیفش آنقدر سنگین است که به نظر می  رسد جثه لاغر و ظریفش بزودی زیر بار آن خم می  شود و مشخصات کیف های دانش آموزی استاندارد و اما این کودک دان و کودک و والدین را در آکاایران ببینید

آکاایران: کودک و والدین ، مشخصات کیف های دانش آموزی استاندارد ، کیفش آنقدر سنگین است که به نظر می  رسد جثه لاغر و ظریفش بزودی زیر بار آن خم می  شود، اما این کودک دانش  آموز آنقدر عشق و همت دارد که با تلاش فراوان هر روز چنین کیف سنگینی را تا مدرسه و پس […]

آکاایران: مشخصات کیف های دانش آموزی استاندارد کدامند؟

کودک و والدین ، مشخصات کیف های دانش آموزی استاندارد ، کیفش آنقدر سنگین است که به نظر می  رسد جثه لاغر و ظریفش بزودی زیر بار آن خم می  شود، اما این کودک دانش  آموز آنقدر عشق و همت دارد که با تلاش فراوان هر روز چنین کیف سنگینی را تا مدرسه و پس از آن از مدرسه تا خانه حمل می  کند. غافل از آن که عوارض و اختلالات استخوانی و اسکلتی در آینده  ای نه  چندان دور انتظارش را می  کشد.

یکی از مهم ترین آسیب هایی که دانش آموزان را در دوران تحصیلی تهدید می کند، ناشی از حمل کیف های غیراستاندارد و سنگین و نامناسب است. در واقع ضعف عضلات دانش آموزان سبب تشدید مضرات حمل کیف سنگین روی دوش آنان می شود که کجی ستون فقرات از مهم ترین عوارض ناشی از آن است.

از سوی دیگر، افزایش گودی کمر، ایجاد قوز پشت، گرفتگی عضلات و افتادگی و درد گردن نیز از جمله عوارض شایع حمل کیف سنگین توسط دانش آموزان است که در سال های بعدی زندگی شان آنان را بشدت تهدید خواهد کرد.
کیف دانش آموزی باید حتما کوله پشتی باشد که از دو بند آن در ناحیه شانه استفاده شود و در صورت وجود بند در ناحیه کمر، این بند سوم هم بسته شود

البته دکتر فرزانه ترکان، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، کوله پشتی های دو بنده همراه بند کمر را بهترین وسیله برای حمل وسایل دانش آموزان می داند و می گوید: استفاده صحیح از کیف، بسیار مهم است. کما این که استفاده از یک بند کوله پشتی از سوی بسیاری از دانش آموزان باعث وارد کردن فشار به یک طرف بدن (روی گردن و شانه) می شود که به خودی خود دردهای عضلانی را برای دانش آموز در پی دارد.

کیف های دانش آموزی استاندارد

کیف دستی وسیله ای مناسب برای دانش آموز نیست؛ چراکه استفاده از این کیف باعث فشار به یک طرف اندام فوقانی می شود و پس از مدتی، فرد به دردهای ناحیه آرنج و مچ دست و حتی درد گردن دچار میشود.

دکتر ترکان با اشاره به مطالب فوق می افزاید: کیف دانش آموزی باید حتما کوله پشتی باشد که از دو بند آن در ناحیه شانه استفاده شود و در صورت وجود بند در ناحیه کمر، این بند سوم هم بسته شود تا با افزایش نقاط اتصال و تقسیم وزن کوله پشتی، فشار کمتری به بدن وارد شود. در این صورت می توان گفت این وسیله از نظر پزشکی بیشتر مورد تائید است.

البته نکته ای که در بسیاری موارد نادیده گرفته می شود نقش موثر معلمان در سلامت دانش آموزان است. کما این که برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب های ناشی از کیف های سنگین بر دانش آموزان، معلمان باید با تدوین برنامه هفتگی مناسب و جلوگیری از حمل روزانه کتاب های اضافی، مانع سنگینی کیف دانش آموزان شوند.

کوله های پارچه ای برای دانش آموزان بهتر است

عزیزیان، فیزیوتراپ کرمانشاهی نیز در مورد کیف مناسب برای دانش آموزان بیان می دارد:

کیف های کوله ای پارچه ای برای دانش آموزان مناسب تر از سایر کیف ها هستند.

کیف های کوله ای فشار کمتری را روی بدن دانش آموز وارد می کنند و بهترین کوله پشتی ها کوله هایی هستند که بندشان آویزان نشود.

بهتر است کوله پشتی در ناحیه مهره های پشتی قرار بگیرد و به سمت مهره های کمری و لگنی کشیده نشود و روی ناحیه باسن قرار نگیرد.

بند باریک کوله پشتی سبب فشار آمدن روی بدن فرد می شود. پهنای بندهای کوله بایستی به اندازه پهنای کف دست فرد باشد تا فشار کمتری روی ناحیه شانه و گردن وارد شود.

بهترین وزن برای کیف سه تا چهار کیلوگرم است. کیف دانش آموزان و بخصوص کلاس اولی ها نباید سنگین باشد.

دکترسلام

مطالب مرتبط:

میان وعده مقوی برای دانش آموزان در فصل امتحانات!عکس

راهکارها و ترفندهایی برای کاهش استرس در دانش آموزان

دانش آموزان دارای اختلالات روانی..

.

منبع :