صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

آسیب های ناشی از روروک برای شیرخوار! -

مضرات روروکدیدن اولین قدم کودک بسیار هیجان انگیز است . هنگامی که روروک وارد صحنه میشود و کودک میتواند بوسیله ی آن به اطراف حرکت کند و والدین و کودک به یک ان را در آکاایران ببینید

آکاایران: مضرات روروک دیدن اولین قدم کودک بسیار هیجان انگیز است . هنگامی که روروک وارد صحنه میشود و کودک میتواند بوسیله ی آن به اطراف حرکت کند، والدین و کودک به یک اندازه شادمان میشوند. برخی والدین از روروک استفاده میکنند تا به کودکشان در راه رفتن کمک کنند، برخی روروک را مثل پستونک برای […]

آکاایران: آسیب های ناشی از روروک برای شیرخوار!

مضرات روروک

دیدن اولین قدم کودک بسیار هیجان انگیز است . هنگامی که روروک وارد صحنه میشود و کودک میتواند بوسیله ی آن به اطراف حرکت کند، والدین و کودک به یک اندازه شادمان میشوند. برخی والدین از روروک استفاده میکنند تا به کودکشان در راه رفتن کمک کنند، برخی روروک را مثل پستونک برای پاها میدانند زیرا وقتی کودکان خودشان را به اطراف میبرند خوشحالترند.اجازه بدهید روراست باشیم، گاهی والدین باید به کارهایشان برسند و از روروک به عنوان پرستار بچه استفاده میکنند تا او را مشغول و سرگرم نگه دارد.اما والدین باید بدانند که استفاده ی معمول از روروک (واکر) در رشد جسمانی و حتی رشد ذهنی کودک تأخیر ایجاد میکند و علاوه براین خطرناک هم هست.

 در سال 1994، هنگامی که روروک ها هنوز در ایالات متحده پرطرفدار بودند کمیسیون ایمنی محصولات قابل فروش اعلام کرد که روروک ها نسبت به دیگر محصولات کودکان نقش بیشتری در صدمات و جراحات اطفال بازی میکند. کودک به وسیله ی روروک میتواند بیش از آنچه که به طور طبیعی قادر است، تحرک داشته باشد و سرعت او بیش از زمان لازم برای واکنش والدین است.

کشور کانادا استفاده از روروک را از سال 2004 منع کرد و داشتن روروک تا 100000 دلار یا شش ماه حبس جریمه دارد. اما در برخی کشور ها هنوز 75 درصد کودکان از روروک استفاده میکنند و صدمات ادامه دارد.
در شش ماه دوم بعد از تولد، کودکان سالم تمایل زیادی برای حرکت روی زمین نشان میدهند. این میل مبارزه ای سخت برای آنهاست، با دست و پا تلاش میکنند و خود را میکشند، می غلتند، میخزند و به هدفشان که اسباب بازی دور از دسترس است، میرسند. بعد از آن با تمرکز و تلاش میتوانند خود را بالا بکشند و بایستند. کودکانی که از روروک استفاده میکنند برخی از مراحل این سفر باشکوه رشد را از دست میدهند. بدین معنی که آنها پیش از زمانی که باید بایستند، نوک انگشتان پا را روی زمین سر میدهند.

علاوه بر خطراتی که حرکتهای سریع و دسترسی کودک به اشیاء بالاتردارد، کودکانی که از روروک (واکر) استفاده میکنند دیر تر می آموزند که چهار دست و پا شوند، بخزند، بایستند و راه بروند و تا ماهها این تأخیر در رشد را نشان میدهند. اما چیزی که برای والدین غافل گیر کننده است تأخیر در رشد ذهنی است. این کودکان در تستهای رشد ذهنی نمرات پایین تری میگیرند و این تأخیر تا ده ماه پس از اولین استفاده از روروک دیده میشود.

پزشک آنلاین

مطالب مرتبط:

پیامدهای خطرناک استفاده از روروک!

مزایا و معایب روروئک برای کودکان

چطور کالسکه تاشو نوزاد انتخاب کنیم

.

منبع :