صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

علائم و نشانه های عفونت گوش در نوزادان

را در آکاایران ببینید

آکاایران: علائم و نشانه های عفونت گوش در نوزادان

آکاایران علائم و نشانه های عفونت گوش در نوزادان
اگرچه بیشتر نوزادان تا پیش از یک سالگی حداقل یک بار به عفونت گوش مبتلا می شوند اما والدین اغلب در تشخیص این بیماری با مشکل روبرو هستند.
پزشکان آمریکایی تاکید کردند: تشخیص و درمان عفونت گوش در نوزادان حائز اهمیت است چرا که می تواند عامل بروز مشکلات و عوارض دیگر شود. اختلال شنوایی می تواند در رشد توانایی گفتاری و دیگر عوامل مهم در روند رشد نوزاد مشکل ایجاد کند.
به گزارش آکاایران عفونت گوش معمولا در گوش میانی اتفاق می افتد. نشانه های عفونت گوش در نوزادان شامل تب، حساسیت، خواب نامناسب و احساس کشیدگی در گوش ها می شوند. همچنین پزشکان توصیه می کنند مصرف آنتی بیوتیک زمانی تجویز شود که بدون آن امکان درمان عفونت وجود ندارد و تجویز ناصحیح این نوع از دارو خود می تواند علائم بیماری را تشدید کند.
به اعتقاد پزشکان مصرف داروی استامینوفن یا ایبوپروفن مخصوص کودکان در تسکین درد ناشی از عفونت گوش موثر است هرچند والدین باید از دادن خودسرانه آن ها به فرزندشان خودداری کنند. همچنین گزینه درمانی غیردارویی گرم کردن بیرون گوش است که می توان با کمپرس آب گرم (نه داغ) شدت درد را کاهش داد.
به گزارش هلث دی نیوز، در صورتی که نوزاد در طول شش ماه، سه نوبت یا چهار نوبت در ظرف یک سال به عفونت گوش مبتلا شد می توان از لوله های گوش استفاده کرد. این لوله ها که طی عمل جراحی در گوش قرار داده می شوند با بیرون کشیدن مواد زائد از انباشت مایع جلوگیری می کنند. این جراحی اگرچه به بیهوشی نیاز دارد اما در مجموع فقط ۱۵ دقیقه طول می کشد.
ایسنا

منبع :